Європейська комісія позитивно оцінює досвід України та інших країн-партнерів щодо безвізового режиму, однак рекомендує Києву закцентувати увагу на посиленні автономності антикорупційних інституцій і забезпечити чесні призначення на посади керівників таких відомств.
Про це йдеться у доповіді ЄК про виконання умов для візової лібералізації між країнами Євросоюзу та країнами Східного партнерства, а також Західних Балкан.
У доповіді йдеться про те, що для держав однією з найголовніших проблем залишається корупція. Відзначається, що високий рівень банківського шахрайства зафіксовано у Молдові та Україні – країнах, де незадовільно вирішуються питання з переслідуванням порушників у фінансовій сфері і досягається лише невеликий прогрес у питанні відновлення вкрадених активів.читайте такожЄС відкрив кордони для "обраних" українців - хто потрапив до списку
Україні рекомендують підтримувати незалежність антикорупційних органів і забезпечити не політичний, а професійний принцип призначення кадрів на ключові посади в таких інститутах.
Також у ЄК додали, що держави, з якими Євросоюз скасував візовий режим, будуть і надалі отримувати підтримку, пов'язану з реалізацією ними реформ у сферах правосуддя та боротьби з корупцією.
Наостанок у Єврокомісії наголосили, що ці рекомендації були складені на основі моніторингу виконання умов безвізового режиму у країнах Східного партнерства та Західних Балкан у період з 2019 по першу половину 2020 року.
Раніше у Євросоюзі заявили, що після закінчення пандемії COVID-19 безвізовий режим з Україною буде відновлено.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред