Чому Москва панікує через турецькі Байрактари для України

24 квітня 2021, 06:57
1619
Якщо РФ дійсно могла б якось насолити Туреччині, вона б уже давно це зробила. Але в неї немає для цього можливостей.
Чому Москва панікує через турецькі Байрактари для України
Україна домовилась із Туреччиною про купівлю безпілотників Bayraktar TB2/ president.gov.ua

Роздратованість Росії щодо передачі Туреччиною Україні безпілотників Байрактар TB2 полягає не тільки у безпілотниках. Дійсно, їх купівля - це один з важливих напрямків співробітництва, але проблема значно ширша.

Кремль дуже дратує те, що Туреччина повністю підтримала українську позицію по Криму, зокрема - розвиток і початок роботи Кримської платформи, а також підтримала спільний розвиток на різних напрямках військово-технічного співробітництва.

Крім того, є ще один проект - Bayraktar Akıncı, який розробляється спільно Україною і Туреччиною. Це - стратегічні ударні безпілотники, у яких будуть українські двигуни. До того ж, Туреччина починає будувати для України чотири корвети для ВМС України.

відео дня

Сьогодні Туреччина фактично - наш основний військово-технічний партнер, тому що вона найбільш активно співпрацює з Україною у цій галузі. У нас є кілька проектів у різних сферах і кожен з них підсилює Україну у протидії російській агресії.

Як Росія може завадити співпраці двох країн? Варто зауважити, що перший крок у бік Туреччини вона вже зробила, коли влада заборонила росіянам туди літати. Але більше цього може нічого і не статися, бо насправді у Росії немає серйозних важелів для впливу на Туреччину, окрім військового. Це ми добре бачили в останній місяць, коли Росія залякувала усіх тим, що нападе на Україну, якщо та не поступиться своїми інтересами на Донбасі, а Захід не припинить її підтримку.

читайте такожТуреччина заступилася за Україну перед РосієюЗахід, за винятком Німеччини, яка влізла у газове співробітництво, не залежить від Росії. Усе навпаки - це Росія залежить від Заходу і саме це ми спостерігаємо у санкційному протистоянні між РФ та США - Штати оголошують санкції, а Росія лише погрожує наступом, бо не має можливості щось зробити. Бо якщо РФ дійсно могла б якось насолити Туреччині, вона б уже давно це зробила.

Єдиним прикладом військово-технічного співробітництва між Росією і Туреччиною є придбання останньою зенітно-ракетних комплексів С-400. Але і тут єдине, чим може завадити Росія - просто більше перестати їх продавати. Тим паче, що Туреччина могла б придбати ці комплекси просто заради того, щоб отримати російські технології і у подальшому вдало їм протидіяти. Бо збіг це чи ні, але під час Нагорно-Карабаського конфлікту турецькі Байрактари ефективно знищували російські протиповітряні комплекси.

Михайло Самусь, заступник директора Центру дослідження армії, конверсії і роззброєння з міжнародних питань, спеціально для Главреду

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти