Що це за зелені кульки, що ростуть на деревах: у чому приховується небезпека

3 лютого 2025, 20:20оновлено 3 лютого, 21:14
524
Чому треба цілуватися під омелою та чим вона небезпечна для людей - Главред зібрав цікаві факти.
Що це за зелені кульки, що ростуть на деревах: у чому приховується небезпека
Чим небезпечна омела / колаж: Главред, фото: unsplash, Вікіпедія

Ви дізнаєтесь:

  • Звідки з'являється омела та чим вона небезпечна для людей
  • Як обробити дерева, щоб на них не оселились лишайники

Що за кулі із гілок на деревах, як вони утворюються та чим небезпечні - Главред зібрав важливу інформацію про рослину.

Науковці розповіли, що омела - це насправді рослина напівпаразит, яка активно атакує живі дерева. В американських фільмах можна часто бачити, як під гілкою омели цілуються пари. Однак не все так романтично. Ця рослина може виявитись дуже токсичною для людей, домашніх тварин та рослин. Речовини, які омела виділяє у дерево на якому паразитує, можуть викидатися і в повітря. Тож ті, хто стоять під її гілками, вдихають ці токсичні запахи.

Звідки береться омела

Зазвичай омелу білу можна побачити на таких деревах, як тополя, клен, сосна, верба, береза, а також плодових. Вона активно паразитує та здатна розмножуватись. Зелена куля із гілок розміщується на верхівках дерев або на його гілках і потім розростається великим зеленим густим кущем. Також на кущах цвітуть малопомітні зеленкувато-жовті квіти, а ще рослина має плоди - несправжню біло-кремову ягоду, а в середині неї знаходиться одна або кілька насінин у клейкій тканині.

Птахи поїдаючи плоди омели, сприяють приклеюванню насіння до гілки, яке згодом проростає у рослину-господаря, тож таким чином і відбувається розповсюдження омели на деревах, розповіли фахівці.

Якщо дерево сильно уражене омелою, тоді воно стає розсадником паразита для навколишніх дерев. Під особливою загрозою зараження є фруктові дерева. Таке явище може набути серйозних масштабів, аж до екологічної катастрофи, якщо не вживати жодних мір у боротьбі із шкідником.

Спеціалісти радять, що найефективніший метод боротьби саме із омелою є знищення кущів шляхом повного видалення уражених частин дерева із подальшим спаленням у спеціально відведених місцях, які не поблизу будинків.

Чому на деревах ростуть лишайники

Варто ретельно оглядати дерева у власному саду, адже лишайники та мохи можуть селитися в гілках та стовбурах. Якщо ви помітили, що їх кількість на деревах значно збільшилась, то це може свідчити про серйозні проблем зі станом саду. Такі проблеми найчастіше виникають у старих, занедбаних або у садах на дачах, які давно не доглядали.

Щоб уникнути такої проблеми, варто акуратно почистити щіткою із жорстким ворсом. Особливу увагу приділяйте стовбурам та корі основних скелетних гілок у дерев старше 8-10 років. Однак ні в якому разі не використовуйте металеві скребки, вони поранять кору і занесуть туди інфекцію. Зазвичай такі процедури варто робити кожної осені. Така чистка дерев допоможе видалити відмерлі частки кори, тож на її покриві буде менше комах, що зимують. При регулярному догляді та правильній агротехніці – у плодовому саду не буде ні моху, ні лишайників.

Дивіться відео про те, як утворюються кульки із гілок на деревах та чим вони небезпечні:

Більше цікавих новин:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти