StarsМода та красаГороскопРецептиПрикметиЗдоров'яПривітанняКіно та серіалиШоуЛайфхакиСонникЖиттяСвята

Як перевірити срібло чи це чи ні: прості способи не потрапити в халепу

11 грудня 2023, 18:14
"Як визначити срібло або біжутерія?"- без цього питання якось слабо собі уявляється побут любителів срібних прикрас (або бажаючих такі купити).
Срібло
Як визначити срібло або біжутерія? / колаж Главред, фото ua.depositphotos.com

Існує кілька способів перевірки, чи є предмет зі срібла.

Як перевірити срібло це чи ні?

Існує кілька способів перевірки, чи є предмет зі срібла. Ось вони:

 • Відмітка / печатка. Перевірте наявність маркування або печатки на виробі. Зазвичай срібні вироби мають позначку, що вказує ступінь чистоти металу. Наприклад, марки 925, 800, 830 позначають срібло. Маркування " STERLING "або" 925 " означає, що виріб містить 92,5% срібла.
 • Магнітний тест. Срібло не магнітиться. Якщо прикраса притягується до магніту, це може свідчити про те, що вона містить інші метали, такі як нікель або залізо.
 • Хімічний тест з нітратом срібла. Цей тест може вимагати невеликої кількості хімікатів та обладнання. Він проводиться з використанням нітрату срібла і міцного аміаку. Цей тест краще проводити в спеціалізованій лабораторії або магазині ювелірних виробів. Детальніше про нього нижче.
 • Тест на колір. Чисте срібло має характерний білий блиск. Якщо предмет має жовтуватий відтінок, це може вказувати на домішки інших металів.
 • Тест на провідність тепла. Срібло має хорошу провідність тепла. Якщо ви тримаєте кінчик льодяника на поверхні предмета, то він швидко почне танути через теплопровідність срібла.

Але важливо пам'ятати, що ці методи можуть бути обмежені і не завжди дають абсолютно точні результати. Якщо у вас є сумніви щодо справжності або чистоти срібла, рекомендується звернутися до професіонала, такого як досвідчений ювелір або експерт з дорогоцінних металів.

Як перевірити срібло окропом?

Перевірка срібла окропом є досить простим методом, але вона не завжди є оптимальним способом, бо деякі підроблені метали також можуть проходити цей тест. Ось як ви можете виконати перевірку:

 • Підготуйте воду. Налийте воду в каструлю і доведіть її до кипіння.
 • Помістіть предмет в окріп. Поставте предмет зі срібла в киплячу воду. Тримайте його у воді протягом декількох хвилин.
 • Спостерігайте за поведінкою. Якщо предмет починає тьмяніти або змінювати колір ‒ це може вказувати на наявність інших металів у складі. Чисте срібло не повинно піддаватися змінам при впливі киплячої води.

Однак варто зазначити, що цей метод не є ідеальним і може бути неефективним для виявлення всіх підроблених металів. Найкраще використовувати комбінацію різних методів, таких як хімічні тести, магнітні тести та перевірка маркування, щоб більш точно визначити справжність та чистоту срібла.

Срібло

Як перевірити срібло кислотою

Перевірка срібла кислотою - це ще один метод, який може бути використаний для визначення справжності металу. Однак варто зазначити, що цей метод також має свої обмеження, і використання кислот може бути небезпечним. Важливо бути обережним і, можливо, краще провести цей тест у спеціалізованій лабораторії або звернутися до досвідченого професіонала. Ось що потрібно робити:

 • Підготуйте кислоту. Використовуйте розведену нітратну кислоту (зазвичай продається під назвою "кислота для срібла"). Обов'язково використовуйте захисні окуляри та гумові рукавички під час роботи з кислотою.
 • Виберіть місце для тесту: виберіть невелику ділянку на предметі, який не сильно помітний. Це може бути внутрішня частина кільця або закрита область, щоб не пошкодити видиму поверхню.
 • Нанесіть кислоту. Нанесіть невелику кількість розведеної нітратної кислоти на обрану ділянку. Якщо предмет зі срібла, не повинно відбуватися ніяких змін або тільки слабкий прояв білої хмари.
 • Спостерігайте реакцію. Якщо кислота викликає яскраве жовте або зелене забарвлення, це може свідчити про те, що метал не є чистим сріблом, а містить домішки інших металів.

Пам'ятайте, що цей тест не гарантує повної точності, і для більш надійної перевірки рекомендується використовувати кілька методів, а також звернутися до професіоналів, якщо у вас є серйозні сумніви щодо справжності срібла.

Вас можуть зацікавити такі матеріали:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти