Часто садівники скаржаться на білий наліт, який вражає кущі агрусу – це борошниста роса. Експерти розповіли, які препарати слід використовувати для боротьби із захворюванням, аби отримати щедрий урожай ягід.
Борошниста роса - хвороба рослин, збудником якої є грибок, здатний вражати пагони, листя й навіть ягоди чагарнику. З'являється він на рослині в травні – на кущах тоді можна помітити яскравий білий наліт, схожий на пшеничне борошно чи попіл. Пізніше він стає темнішим і щільнішим за своєю структурою, забарвлюється в коричневий колір. Ділянки, які вражені недугом припиняють рости, а з часом й зовсім засихають, листя скручується і темніє, а ягоди обсипаються.
Пізніше спори борошнистої роси легко розносяться по інших кущах, заражаючи їх. Якщо не боротися з грибком, кущ обов'язково загине через два-три роки.
Борошниста роса на агрусі – чому з'являється грибок:
- несприятливі погодні умови
- неправильний догляд за кущем або його відсутність
- висока вологість повітря
- густа посадка кущів
- сміття або старе опале листя біля коренів куща
- завелика кількість використаних добрив (курячого посліду або азотних засобів)
Як врятувати агрус від білого нальоту
Цвіль на агрусі треба знищувати відразу після її появи – зрізати уражені ягоди і листя та невідкладно спалювати їх. "Хворі" кущі рекомендують обов'язково обприскувати спеціальними розчинами.
Чим обприскувати агрус із ягодами:
- аміачна селітра – на відро води потрібно взяти не менше, ніж 50 г засобу
- мідний купорос - на 10 літрів води необхідно 100 г засобу. Розчином обробляють уражений кущі, а також використовують при посадці рослини – опускають в нього коріння саджанців на три хвилин для дезінфекції.
- зольний розчин - залити 1 кг золи десятьма літрами води і настоювати протягом семи днів, а перед застосуванням обов'язково добре збовтати. Обприскувати кущі потрібно 4 рази на день, після цього робити кілька днів перерви і повторювати процедуру.
- розчин марганцівки - на 10 літрів води знадобиться 1.5 грама засобу. Обробка - раз на сім днів, але обов'язково після дощу.
- сода з мильним розчином – на 10 літрів води знадобиться 50 гр мила та 2 ст. л. соди
- гірчиця - 10 літрами окропу заливають 2 ст.ложки порошку. Холодний розчин використовують для обприскування кущів.
Для того, щоб уберегти кущі агрусу від цього неприємного грибка, їх треба удобрювати калійними і азотними засобами, а також обробляти вищевказаними розчинами грунт біля рослин.
Читайте також:
- Яка користь для організму від агрусу: п'ять вражаючих переваг
- Найсмачніше варення з агрусу на зиму: прості рецепти
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред