Соняшникова олія є однією з найпопулярніших рослинних олій у світі і використовується як продукт харчування та в косметичній промисловості. Є відразу кілька способів відрізнити справжню олію від підробки. Про деякі з них розповіла експерт Еліна Вольська в ефірі "Тоніс".
Як перевірити якість олії в домашніх умовах
За її словами, головним способом перевірки олії є мороз. Суть полягає в тому, щоб помістити пляшку з олією до морозилки.
"Якісна олія не боїться морозу. Покладіть її в морозильну камеру і вона ніколи не замерзне. Якщо ж навпаки, значить під час виробництва були знищені всі жирні кислоти у ній. А отже і сама суть", - зазначила вона.
Якщо вам цікаво дізнатись більше про те, що робити з олією після смаження, рекомендуємо наш матеріал: Чому не можна виливати олію після смаження в раковину і унітаз: як від нього позбутися.
Експерт додає , що справжня, якісна олія не повинна бути надто рідкою.
"Надто рідка олія може свідчити про те, що вона розбавлена. У такому разі під час охолодження в осад випадуть ліпіди та фосфатиди", - вказує Еліна Вольська.
Крім того, експерти радять не зберігати олію біля плити, адже під час нагрівання усі негативні складові розчиняються.
Дивіться відео про те, як перевірити якість олії:
Як перевірити чи не розбавлена олія
Еліна Вольська розповіла про метод перевірки олію на вміст зайвої рідини. Суть полягає в тому, щоб перевернути пляшку з олією на секунду на серветку.
"Якщо пляма швидко розтікається і збільшується у розмірі, значить олія розбавлена", - вказує вона.
Крім того, є ще один ефективний спосіб, який полягає в зануренні до олії ложки солі, адже загальновідомо, що сіль у воді розчиняється.
Експерт акцентує на тому, що якщо сіль не розчиниться, то це свідчить про високу якість олії.
Як виробляють олію
Журналіст та ведучий програми "Територія обману" Олексій Душка у своєму сюжеті "Як відрізнити підробну олію" розповів про те, як в Україні виробляють олію.
"Зерно спочатку відсіюють від сміття, потім луштять і відбирають ядра від лушпиння. Насіння розігрівають до 100 градусів, а потім чавлять з нього олію. Цей процес фахівці називають гарячим віджимом", - розповідає він.
Дивіться відео про те, до яких хитрощів вдаються виробники та, як виготовляють олію в Україні.
Хто такий Олексій Душка
Олексій Володимирович Душка (31 серпня 1984, Дніпродзержинськ, Українська РСР, СРСР) — український журналіст, телеведучий, повідомляє Вікіпедія.
2005 року розпочав працювати на телеканалі "1+1". Починав як кореспондент "ТСН", спеціалізувався на журналістських розслідуваннях. 2009 року в етері "1+1" виходить спецпроєкт Душки "У бога за пазухою" про зловживання серед духовенства. За цю серію матеріалів отримує персональний "Телетріумф".
У 2010—2011 роках працював над проєктом "Особиста справа". Кожна програма присвячена окремій темі: викриття обману у супермаркетах, знахабніла мафія на кладовищах, тест питної води, результат.
З червня 2012 року був автором, редактором та ведучим програми "Територія обману" в якій споживчі дослідження перетинаються із провокаціями та експериментами. За неї 2012 року був номінованим на премію "Телетріумф".
З 2018 року був ведучим кулінарного шоу "Їмо за 100", куди запрошує відомих людей, разом готують страви вартістю до 100 грн.
З 2021 року веде програму "Прихована небезпека" на "ICTV" про загрози у повсякденному житті.
Вам також може бути цікаво:
- Як садити квасолю у відкритий ґрунт: засіки ломитимуться від урожаю
- Принесе нещастя і не тільки: чому не можна садити сосну поруч із будинком
- Що буде, якщо кота тягнути за хвіст: навіть гладити не можна
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред