Злодії навіть не здогадувалися: у яких дивних місцях ховали гроші в СРСР

7 березня 2025, 16:09оновлено 8 березня, 23:11
26955
У СРСР кожен куточок оселі міг стати потенційним сховищем.
жизнь в СССР
У яких неочікуваних місцях ховали гроші у СРСР / Колаж: Главред, фото ua.depositphotos.com

Ви дізнаєтеся:

  • Де ховали гроші в СРСР
  • Як жінки ховали свої збереження за часів Радянського Союзу

Попри те, що за радянських часів більшість людей жила не дуже багато за нинішніми мірками, вони все одно мали заощадження. На той час довіра до банківських установ була низькою, тому люди шукали надійні способи, щоб сховати свої збереження вдома. Главред зʼясував, у яких незвичних місяцях у СРСР ховали гроші.

Якщо вам подобається дізнаватися про життя в СРСР, вас може зацікавити: Не лише престиж чи елемент дизайну: чому в СРСР на стіни вішали килими.

відео дня

Видання OBOZ.UA передає, що у Радянський Союз кожен куточок оселі міг стати потенційним сховищем.

У квартирах люди ховали гроші найчастіше. Вони засовували їх у книжки та під матраци. Великі купюри обережно розміщували між сторінками, створюючи ілюзію звичайної книги.

Ховали також під килими та в банки з консервацією. Опускали в зливні бачки унітазів. Засовували в шкарпетки або в постільну випрану білизну в шафі.

Іноді, якщо сума була дуже велика, а користуватися нею найближчим часом не передбачалося, то гроші просто зашивали під оббивкою меблів.

Крім того, у радянський час заощадження ховали також у шторах. Купюри загортали в папір та прикріплювали шпильками до нижньої або бічної частини штор. Цей метод був популярний в основному влітку, коли штори використовувалися рідше.

А ще килим був чи ненайкращою схованкою для грошей у СРСР. Купюри рівномірно розподіляли по підлозі, а зверху застеляли килимом. Цей спосіб був простим і ефективним.

Деякі схованки були навіть небезпечними. Люди могли зробити у стіні отвір, як під розетку, і встановлювали фальшиву розетку-сейф. Або ж ховали у старі труби у ванній кімнаті.

До речі, жінки в СРСР, щоб уникнути втрати накопичених важкою працею коштів, могли прикріплювати гроші шпильками до одягу.

Схованок для заощаджень в радянський час було безліч, однак не всі були безпечними.

Читайте також:

Розпад СРСР

Розпад СРСР - процеси системної дезінтеграції, що відбувалися в державі, суспільстві, народному господарстві, соціальній структурі, суспільній і політичній сфері Радянського Союзу, які призвели до припинення існування СРСР 25 грудня 1991 року. Розпад СРСР призвів до незалежності 15 республік СРСР і появи їх на світовій політичній арені як самостійних держав.

Розпад Радянського Союзу в останнє десятиліття XX ст. є завершенням не тільки 70-річної історії багатонаціональної комуністичної імперії, а й фіналом понад 400-річної історії поліетнічної Російської імперії. Розпад СРСР не варто зводити лише до кризи соціалістичної системи, не враховуючи спадщини Російської імперії. Він є частиною загального процесу зникнення поліетнічних імперій та їхнього розщеплення на національні держави, прикладом чого в Європі стали Османська та Габсбурзька імперії у ХІХ та на початку ХХ ст., а на неєвропейських територіях - деколонізація. Жовтнева революція і радянська влада лише відтягнули розпад Російської імперії на кілька десятиліть.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти