У магазинах представлені товари багатьох масловиробників, і буває важко визначити, які продукти є якісними. Важливо знати, як готується масло та яка жирність продукту повинна бути чітко вказана на упаковці. Ми часто чуємо, що "справжнє" масло повинно мати жирність не менше 82%, однак чи це справді так? Про це розповідає експерт із харчування Олена Ковальчук.
Вона наголошує на тому, що не можна порівнювати вершкове масло, спред та маргарин, адже це різні продукти.
"Варто розуміти, що масло з відсотком жирності менше 82% це не спред. Спред - це масло виготовлене з суміші молочних та рослинних олій і саме так зазначено на етикетці", - вказує вона у своєму Instagram. Але як же тоді отримують масло менше 82%?
Якщо вам цікаво дізнатись більше про те, що буде, якщо їсти вершкове масло кожного дня, рекомендуємо наш матеріал: Ось що відбувається з організмом, коли ви щодня їсте масло.
Як готують масло
За словами експерта із харчування, вершкове масло виготовляється з вершків, які по суті, є густим молоком, просто в ньому менше води. В коров’ячому молоці 88-89% води, а все інше - білки, жири та вуглеводи
"Вершкове масло отримують кількома способами, але загальна суть одна - треба зменшити кількість води і відділити жир. В результаті у вас залишається багато жиру, трохи білку та вуглеводів (останні 2 також втрачаються з водою). Таким чином, чим більше води ви приберете, тим більше буде відсоток жиру, який залишиться в вершках, а тобто у вашому майбутньому маслі. Тож, якщо менше відсоток жиру, то там просто більше води", - наголошує Олена Ковальчук.
Таке масло відрізняється за "поведінкою" так як є більш водянистим, але це все ще вершкове масло
Що може міститись в маслі
У вершковому маслі може міститись:
- Жир - вершкове масло містить велику кількість жиру, який є основним компонентом цього продукту.
- Вітаміни - вершкове масло може бути джерелом вітамінів, таких як вітамін А, D, та E.
- Мінерали - у маслі можуть міститись різні мінерали, такі як кальцій, магній, і калій.
- Холестерин - вершкове масло містить холестерин, який є необхідним для деяких функцій організму, але великі кількості можуть бути шкідливими для здоров'я.
- Інші речовини - у вершковому маслі можуть міститись інші речовини, такі як антиоксиданти або пробіотики, залежно від способу його виготовлення та обробки.
Як вибрати якісне масло
Імунолог Даша Литовченко підкреслює у своєму Instagram, що у маслі з меншим відсотком жиру може не бути шкоди. Основний ризик полягає у тому, що можна натрапити на низькоякісний продукт, де виробник підробив масло. ⠀У виборі масла вона рекомендує звернути увагу на ДСТУ:
- ДСТУ 4399 – продукт може містити лише тваринні жири
- ДСТУ 4495 – продукт із рослинними жирами
Для визначення якісного вершкового масла в магазині зверніть увагу на такі загальні рекомендації:
- Вигляд: вершкове масло повинно мати білосніжний колір з легким відтінком жовтого. Воно має бути однорідним, без видимих часток.
- Консистенція: вершкове масло повинно бути м'яким і рівномірною консистенцією, не занадто твердим і не рідким.
- Аромат: якісне вершкове масло має приємний, молочний аромат без ознак кислотності або запаху старості.
- Смак: перевірте смак на наявність приємного, молочного смаку без гіркоти або кислотності.
- Маркування: переконайтеся, що на упаковці вказана інформація про виробника, склад, дату виробництва та придатності до споживання.
- Упаковка: першкове масло краще купувати в темному скляному або пластиковому контейнері, щоб захистити від впливу світла.
- Додаткові марки якості: якщо можливо, оберіть вершкове масло з додатковими маркуваннями якості або сертифікатами відповідності.
Звертайте увагу на ці ознаки, щоб отримати якісний продукт.⠀
Дивіться відео про те, як визначити якісне масло:
Вам також може бути цікаво:
- Для чого насправді потрібний таємний отвір на пачці з кавою: це знають одиниці
- Чому не можна дарувати ікону: що означають старовинні прикмети та забобони
- Чи варто брати жінку з дитиною: відповіді на складні запитання
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред