Два найскладніших слова - це "пробач мене", адже деяким людям дуже важко визнати свою неправоту. Проте, вибачення корисно для душі. Це спосіб отримати необхідне вам прощення і просунутися вперед у відносинах. Воно забирає щось негативне і виводить його в позитивному світлі.
Люди хочуть бачити, що ви шкодуєте про свої дії. Мета - відновити довіру, а не зробити цю людину ворогом. Оскільки ви переступили межі, вони можуть задатися питанням, чи правда те, що ви говорите. Вони можуть засумніватися в ваших вибачення і щирості.
Ви повинні принести щирі вибачення. Чи знаєте ви, що є сім кроків, які допоможуть вам щиро вибачитися? Ось шістка головних порад на думку експертів із взаємин.
1. Дозвіл
Може здатися дурним просити у когось дозволу просити вибачення, але це правильно. Людина, яку ви образили, може не захотіти чути, як ви вибачаєтеся, і їй може не вистачити місця, щоб рухатися далі. Деяким людям потрібен час і місце, щоб охолонути. Ви дійсно повинні враховувати те, що було зроблено, і людину, яку ви образили. Деякі люди хочуть прийняти прощення і відмовитися від вчинку, але інші можуть таїти образу роками. По суті, час вирішує все. Мета полягає в тому, щоб переконатися, що людина, перед якою ви вибачаєтеся, готова до того, щоб отримати його.
2. Усвідомлення
Частина прохання про прощення - це усвідомлення того, що ви зробили неправильно, і жаль з приводу своїх дій. Ви повинні показати, що хочете відкликати те, що ви сказали або зробили, коли заподіяли біль. Намагайтеся не говорити "якщо" в вибачення. Коли ви говорите невпевнено, заподіяли ви їм біль чи ні, ви залишаєте ваші слова відкритими для інтерпретації. Якщо ви не хочете перекладати провину на іншу людину, ви повинні повністю взяти на себе відповідальність за свої дії.
3. Прийняття
Як тільки ви перетнули межу, не завжди легко повернутися назад. Наприклад, якщо у вас був роман, насправді немає ніякого способу повернутися і змінити те, що ви зробили. Ви можете рухатися тільки вперед. Ви можете пояснити свої дії, але навіть якщо ви зробите все можливе, щоб виправити це, цього може бути недостатньо. Висловіть свій спокій і дозвольте іншій стороні вибрати результат.
Припустимо, ви забули повідомити про важливі недостачі на роботі, і вас зловив начальник. Ви можете попросити вибачення за свій вчинок, але він все одно повинен звільнити вас за це. Однак, це не означає, що ви все ще не мають вибачитися. Якщо вас не пробачили, значить, справа в них.
4. Повторення
У сценарії, коли у вас проблеми на роботі, частина примирення зі своїм начальником полягає в тому, щоб дати йому зрозуміти, що ви ніколи не повторите цю помилку знову. Начальник може проявити до вас милосердя, бо ви були щирі, або він може дотримуватися політики компанії.
Ваше ставлення може допомогти передбачити результат. Пам'ятайте, що прощення не завжди означає відсутність наслідків для ваших дій.
Якщо ви вибачитеся перед суддею за перевищення встановленої швидкості в 80 кілометрів на годину, він, ймовірно, все одно вас покарає. Однак він може ставитися до вас легше в надії, що ви засвоїли урок і більше не зробите цього.
5. Подарунок
Коли ви образили когось, ваші слова звучать доречно, але після зустрічі вам потрібно подарувати втішний подарунок. Ви повинні відправити що-небудь, щоб показати цій людині, що ви дійсно мали на увазі те, що сказали. Речі, які ви можете відправити, включають листівку, квіти або будь-який особливий подарунок "просто тому, що".
Хоча вам не потрібно витрачати гроші або займатися чимось іншим, це ще раз показує вашу щирість і відданість. Цей жест є запорукою того, що ви не зробите одну і ту ж помилку двічі.
6. Рух вперед
Якщо ви вибачилися за свої дії, а ця людина вас вибачила, рухайтеся далі. Не зациклюйтеся на минулому, оскільки воно може визначати ваше майбутнє.
Коли ви просите пробачення, і ваше вибачення приймають, вас повинні щиро прощати. Хоча прощення не означає забування, воно означає відхід від цієї події.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред