
Ви дізнаєтеся:
- Чи однакова відповідальність за гріх у віруючих і невіруючих
- Як знання Божих заповідей впливає на рівень відповідальності за гріх
- Чому віруючі несуть більшу відповідальність
У християнському розумінні гріх є порушенням Божого закону, і кожна людина несе за нього відповідальність. Проте рівень цієї відповідальності може відрізнятися залежно від того, чи є людина віруючою або атеїсом. Про це розповіли священники ПЦУ Олексій Філюк та Юліан Тимчук у відео в TikTok.
"Незнання закону не звільняє від відповідальності", - наголосив отець Олексій.
Священник нагадав, що незалежно від віросповідання, гріх залишається гріхом, а порушення закону — злочином.
"Можна казати я атеїст і йти бити людям вікна і грабувати - це гріх і порушення закону. Тому відповідальність той, хто таке робить, буде нести", - сказав священник Філюк.
Він додав, що навіть ті, хто не вірить у Бога, все одно несуть відповідальність за свої вчинки. Водночас отець Олексій наголосив: "Ми їм не судді - хай Господь судить. А ми стараємося бути добрими".
Священник Юліан Тимчук вважає, що віруюча людина несе більшу відповідальність за гріх, адже має знання про заповіді Божі.
"Якщо людина знала Декалог - десять Божих заповідей - і згрішила, то відповідальність буде більшою, ніж у того, хто не знав. Коли Господь буде казати: "Ти ж, людино, знала ці заповіді і згрішила". А та, можливо, не знала і згрішила. То в кого більший гріх? У того, хто знав", - пояснив він.
Тимчук підкреслив, що віра не лише дає орієнтири, а й покладає на людину глибшу моральну відповідальність. Обидва священники погоджуються, що гріх залишається гріхом для всіх, але усвідомлення його й свідоме порушення Божого закону — це те, що посилює відповідальність у випадку віруючої людини.
Дивіться відео із поясненням священників:
@yuliantymchuk Інст: yuliantymchuk
♬ оригінальний звук - Священник Юліан Тимчук
Як раніше повідомляв Главред, папірець на лобі померлого є не обов’язковим обрядом, а радше частиною традиційного ритуалу. За словами священника Філюка, ця практика здебільшого характерна для церков Московського патріархату.
Зв’язування ніг чи рук померлого - це давня обрядовість, що не має жодного стосунку до християнства, пояснив священник ПЦУ Олексій Філюк у TikTok. Він зазначив, що це радше практичний звичай.
Вас також може зацікавити:
- Скільки разів в місяць потрібно причащатися: священник дав пояснення
- Чи можна носити сережки у формі хрестиків: священник чітко відповів
- Де можна хоронити домашніх улюбленців: священник дав відповідь
Про персону: Олексій Філюк
Олексій Петрович Філюк - український священник, громадський активіст, волонтер і блогер. Настоятель храмів Православної церкви України в селах Шушківці та Білозірка на Тернопільщині. Окрім духовної діяльності, отець Олексій займається благодійністю та волонтерством. Виховує трьох усиновлених дітей та активно підтримує Збройні сили України, зокрема, організовуючи збори коштів на дрони. Отець Олексій також веде власний YouTube-канал, де ділиться християнськими піснями та проповідями.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред