Відомий в Інтернеті доктор Майк Варшавські, він же доктор Майк, придбав мільйони шанувальників, завдяки своїм медичним ноу-хау і докладними поясненнями складних проблем зі здоров'ям.
У новому відео на своєму каналі YouTube доктор Майк детально розповів про три проблеми зі здоров'ям, які лікарі часто не помічають. Але причина, по якій вони їх не бачать, не обов'язково в недбалості.
Швидше за все, вона базується на базовій концепції, яку лікарі вивчають у медичній школі: "коли ви чуєте стукіт копит, Подумайте про коней, а не про зебри".
читайте такожБатьки звинувачують лікарів після смерті молодого нацгвардійця від Covid-19
Доктор Майк пояснює, що цей вислів покликаний спонукати студентів-медиків думати в термінах диференціального діагнозу, який являє собою процес перерахування хвороб в порядку від найбільш ймовірного до найменш ймовірного на основі симптомів. Роблячи таким чином, лікар, швидше за все, вилікує недуга на ранній стадії, а не пізніше.
Однак такий спосіб мислення не є повністю надійним, особливо коли мова йде про три захворювання, які описує доктор Майк. Як пояснює відомий в Інтернеті доктор ЕСД або синдром Елерса-Данлоса, синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) і захворювання щитовидної залози відносяться до числа хвороб, які лікарі часто пропускають. Чому?
"Я припускаю, що ми в медичній спільноті забуваємо про наших зебрів-пацієнтів з цими рідкісними, хронічними, невиліковними захворюваннями, які не діагностуються десятиліттями, просто тому, що ми думаємо про коней, а не про зебри", - говорить доктор Майк.
Як зазначає доктор Майк, СПКЯ часто можна розглядати як простий випадок сильних вугрів, хоча, за оцінками, він вражає від 8 до 20 відсотків жінок репродуктивного віку. Захворювання щитовидної залози аналогічним чином вражають близько 12 відсотків населення в якийсь момент їх життя, але їх часто називають депресією, тривогою або симптомами ранньої менопаузи. Доктор Майк каже, що до 60 відсотків людей із захворюванням щитовидної залози навіть не знають, що у них воно є.
Потім є синдром Елерса-Данлоса, стан сполучної тканини, що характеризується підвищеною рухливістю суглобів," еластичною " шкірою і слабкими м'язами. В останні роки EDS привертає підвищену увагу завдяки активістам з питань інвалідності. Але цей стан може бути помилково діагностовано як легкий синяк або простий вивих суглобів. Однак в EDS є набагато більше того, що можна вирішити або пом'якшити за допомогою медичного втручання, що робить діагностику важливою. Лише приблизно у 1 з 5000 чоловік є EDS, але ті, у кого є, можуть відчувати небезпечні для життя симптоми у важких випадках.
Доктор Майк каже, що він спонукає пацієнтів захищати себе, якщо у них є симптоми цих трьох станів, але вони не можуть отримати точний діагноз від лікаря. І він закликає лікарів приділяти час розгляду рідкісних умов при роботі з пацієнтами.
=
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред