За даними нового дослідження, заміна яєць на тофу або використання бобів замість яловичого фаршу може допомогти вам жити довше.
Так, за інформацією WebMD, дослідники виявили, що щоденне споживання білка з рослин замість тварин, знижує загальний ризик ранньої смерті.
Результати показали, що кожні 3% щоденного споживання людиною енергії, одержуваної з рослинного білка замість тваринного, знижує ризик передчасної смерті на 10%. Результати були особливо вражаючими, коли люди змінювали яйця на рослинний білок (на 24% нижче у чоловіків і на 21% у жінок) або замінювали червоне м'ясо (на 13% у чоловіків і 15% у жінок).
Утримання від вживання червоного м'яса в раціоні може бути корисним, але тільки якщо ви заміните його здоровим замінником, вважає провідний науковий співробітник Національного інституту раку США Цзяци Хуан.
Для цього дослідження команда Хуанга проаналізувала дані про харчування понад 237 000 чоловіків і 179 000 жінок, зібраних в період з 1995 по 2011 рік в рамках довгострокового дослідження про структуру харчування і здоров'я.
Дослідники виявили, що білок становить близько 15% щоденного раціону людей, 40% з рослин і 60% тварин.
Протягом 16 років спостереження виникла тенденція, при якій споживання рослинного білка знижувало ризик ранньої смерті. Результати показали, що кожні 10 грам заміни білка з тваринного на рослинний, знижують ризик смерті на 12% для чоловіків і 14% для жінок.
За словами старшого наукового співробітника доктора Деметріуса Албанеса, старшого дослідника з інституту раку, "дані надають докази, що підтверджують сприятливу роль рослинної дієти в профілактиці смертності від серцево-судинних захворювань, і що зміни у виборі джерел білка можуть впливати здоров'я і довголіття".
Дослідники та експерти вважають, що є багато причин, за якими вибір рослинного білка замість тваринного може продовжити ваше життя.
М'ясний білок зазвичай містить більше насичених жирів, холестерину, натрію та інших поживних речовин, які не дуже корисні для вашого здоров'я, каже Конні Дікман, консультант з питань харчування в Сент-Луїсі і колишній президент Академії харчування.
"Наприклад, 20 грам червоного м'яса в соусі до цільнозернової пасти і овочами дасть набагато менше насиченого жиру, ніж стейк на 250 грам", - сказав Дікман.
З іншого боку, рослинні білки містять велику кількість клітковини, антиоксидантів, вітамінів і мінералів, каже Кайла Джеккель, зареєстрований менеджер по дієтології та лікування діабету у Mount Sinai Health System в Нью-Йорку.
Дослідники також додали, що в амінокислотах, які утворюються при розщепленні білка тваринного походження, може бути щось особливе, що може призвести до того, що артерії стануть твердіше чи виникне запалення. Тваринний білок також може вплинути на здоров'я кишкових бактерій.
Дікман сказав: "Мій погляд на дослідження і те, що я хотів би сказати клієнтам, полягає в тому, що продовжує зростати кількість фактів, що підтверджують важливість споживання більшої кількості рослинної їжі і меншої кількості продуктів тваринного походження, а також збільшення споживання овочів, цільного зерна і фруктів. Ми можемо як і раніше насолоджуватись нашим улюбленим, важким яйцем або м'ясною стравою, але, ймовірно, не кожен день, і бажано у поєднанні з великою кількістю рослинної їжі".
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред