Чим більше людей помирають від китайського вірусу, тим у більший глухий кут потрапляють вчені. Згідно з найсвіжішими даними університету Джона Хопкінса, більш 1,85 мільйона осіб заразилися коронавірусом, а його жертвами стали близько 114 000 людей по всьому світу.
Так ось, нове дослідження вчених свідчить про те, що уханьська зараза Ковід-19 в два рази заразніша, ніж вважалося раніше.
Згідно з дослідженням, проведеним вченими з Лос-Аламоської національної лабораторії, яка знаходиться в американському штаті Нью-Мексико, стало також відомо, що коронавірус може поширюватися у два рази швидше, ніж передбачалося раніше.
Крім того, вчені з'ясували, що для створення "колективного імунітету" необхідно, щоб не 60%, а щонайменше 82% людей перехворіли на коронавирус.
Цифри, опубліковані на початку епідемії, свідчили, що один хворий у середньому заражає від 2,2 до 2,7 людини. Однак вчені, які вивчали ранні стадії епідемії коронавірусу в Ухані, виявили, що кожен носій хвороби фактично заразив в середньому 5,7 людини, пише Daily Mail.
Швидкість "подвоєння" вірусу, тобто час, за який кількість хворих збільшується вдвічі, спочатку дорівнював проміжку між шостим та сьомим днями. Але американська дослідницька група припустила: насправді "подвоєння" відбувається за 2,3-3,3 дня, якщо зважати на показники епідемії в Ухані.
Також вчені скорегували прогноз щодо "колективного імунітету". Дослідження показало: 82% людей повинні мати імунітет (або з допомогою вакцини, або вже після одужання від цієї хвороби), щоб зупинити поширення коронавірусу. Це показник відчутно більший за 60%, який закладався у попередніх прогнозах.
читайте такожУханьська погань готує "сюрприз": головний імунолог США шокував заявоюНагадаємо, раніше дослідники з Фінляндії попередили, що хмара крапель після того, як заражений коронавірусом чхнув, висить у повітрі кілька хвилин, зберігаючи здатність заражати людей навіть після того, як хвора людина вже пішла.
"Попередні результати показують, що частинки аерозолю з вірусом можуть залишатися в повітрі довше, ніж спочатку думали", – цитує дослідників The Sun.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред