В Україні накрутять ціни на горілку і пиво: коли чекати рекордної вартості алкоголю

Причиною істотного подорожчання стане підвищення акцизної ставки.

/ УНИАН

В Україні вводяться нові законодавчі правила, які суттєво змінюють розмір акцизної ставки на алкогольні напої, а також саму систему її розрахунку.

У зв'язку з цим варто чекати істотного зростання цін на алкогольні напої. Це передбачено змінами, прописаними в законопроекті №5600.

Коли чекати нових цін на алкоголь

З початку 2022 року в Україні істотно зростуть ціни на алкогольні напої. Причиною подорожчання стане підвищення акцизної ставки.

Нововведення обумовлені новим правилом розрахунку "пивного акцизу", який буде відштовхуватися від кількості етилового спирту в напої.

Нові ціни на алкоголь

Акцизний податок на алкогольні напої підвищиться на 5%:

Реклама
  • на пиво з солоду ставки підвищаться з 2,78 грн/літр до 2,92 грн/літр (59,82 грн / літр 100%-го спирту при середньому вмісті спирту в напої 5%);
  • на ігристі вина – з 11,65 грн / літр до 12,23 грн / літр;
  • на інші зброджені напої - з 8,02 грн / літр до 8,42 грн / літр;
  • на сидр-з 1,06 грн/літр до 1,11 грн/літр.

Акциз на кожен літр спирту у складі пінного напою складе 59,82 грн. Виходячи з таких цифр, і буде обчислюватися податкова ставка за пляшку. Для інших видів алкоголю акциз також зросте. Підвищення складе в середньому 5%.

Нагадаємо, вперше Мінекономіки запропонували підвищити мінімальні відпускні ціни на деякі види алкогольних напоїв.

Читайте ще:

viber
Зараз ви переглядаєте новину «В Україні накрутять ціни на горілку і пиво: коли чекати рекордної вартості алкоголю». Інші економічні новини читайте в розділі «Гроші». Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Гороскоп на лютий 2022 для всіх знаків Зодіаку: Ракам - гроші, Левам - успіх в любові, Стрільцям - витратиГороскоп на лютий 2022 для всіх знаків Зодіаку: Ракам - гроші, Левам - успіх в любові, Стрільцям - витрати Молодик в лютому 2022: що не можна робити, щоб не накликати бідиМолодик в лютому 2022: що не можна робити, щоб не накликати біди Як напій найкраще вживати перед сном - коментар дієтологаЯк напій найкраще вживати перед сном - коментар дієтолога В Україну йдуть морози до -22 і нова хвиля снігопадівВ Україну йдуть морози до -22 і нова хвиля снігопадів Як правильно зберігати моркву, щоб вона не втратила свою користь - дієві способиЯк правильно зберігати моркву, щоб вона не втратила свою користь - дієві способи
Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти