Бакс по 30 гривень: експерти попередили про ризик обвалу курсу

13 березня 2020, 19:29 оновлено 13 березня 2020, 19:29
2632
Експерти пояснили, що "валить" курс гривні.
Долари
Експерти пояснили, що "валить" курс гривні / Reuters

На думку ряду експертів, найбільший вплив на внутрішню ситуацію в Україні справляє обвал на світових ринках.

Як підкреслив фінансовий аналітик Вадим Іосуб, у масштабному падінні гривні немає нічого специфічного.

"У світі розгорілася повномасштабна фінансова криза, пов'язана з пандемією коронавіруса. У четвер більшість світових бірж пережила найбільше денне падіння за 30 років. Такого одномоментного зниження ринки не бачили навіть під час Великої рецесії 2008 року. На такому тлі капітали "тікають" в першу чергу з ринків, які розвиваються, під ударом опинилися всі валюти країн, що розвиваються", - пояснив експерт Фактами.

відео дня

Він також відповів на питання про те, "Чи обвалить НБУ курс до 30 грн за долар?".

читайте також"Плавна девальвація": експерт розповів про нове падіння гривні"Така постановка питання взагалі безглузда. НБУ не обвалює гривню, її валить світова фінансова криза. Може теоретично долар зрости до 30 грн? Так, теоретично — може. Це буде залежати від зростання заражень вірусом у світі, в Україні, від тривалості і глибини фінансового шторму. Може обвалити курс НБУ до 30 грн? Ні, не може. НБУ не валить і не зміцнює гривню. Це роблять ринок, попит та пропозицію з боку населення і підприємств. НБУ своїми інтервенціями згладжує лише надмірні коливання курсу в окремі дні — як вгору, так і вниз. Але не НБУ визначає напрямок руху курсу, і те, наскільки вони будуть сильними. Це робить ринок, у тому числі глобальний. Забавно, що зараз в "обвалі гривні" НБУ звинувачують найчастіше ті ж люди, які нещодавно звинувачували регулятора в її зміцнення", - стверджує він.

За словами фінансового аналітика Андрія Шевчишина, тиск на гривню продовжує надавати і погіршення настроїв на фінансових і сировинних ринках, що вказує на розвиток глобальної кризи.

"Імовірно, у найближчій перспективі гривня продовжить дешевшати. Після паніки ринок буде шукати точку рівноваги, рухаючись до позначки 26,5 грн за долар", — додав Шевчишин.

Нагадаємо, раніше колишній міністр економіки України Віктор Суслов заявив про те, що головною причиною падіння курсу є світова фінансова криза, а також дав похмурий прогноз щодо падіння гривні.

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти