Вашингтон категорично відмовився від ядерної угоди на умовах Путіна

17 жовтня 2020, 09:44
939
У США висловили надію, що Росія перегляне свою позицію до того, як вибухне дорога гонитва озброєнь.
Путін Трамп
США відмовилися від ядерної угоди на умовах Путіна / Reuters

Переговори щодо долы договору про стратегічні наступальні озброєння - останньої чинної угоди, що обмежує ядерні арсенали Росії і США, - зайшли в глухий кут. Вашингтон відкинув пропозицію глави Кремля Володимира Путіна продовжити договір, термін якого закінчується у лютому 2021 року, не менш ніж на рік.

Про це заявив помічник президента США Роберт О'брайен, якого у Twitter цитує Рада національної безпеки США.

За його словами, США запропонували продовжити договір СНО-3 на один рік в обмін на заморожування ядерних арсеналів і з боку Росії, і з боку Сполучених Штатів.

"Це було б виграшем для обох сторін, і, коли я зустрічався з моїми партнерами в Женеві, ми вважали, що російська сторона хотіла ухвалити цю пропозицію. Сьогоднішня відповідь президента Путіна щодо продовження нового договору СНО без заморожування ядерного арсеналу - це провал", - заявив О'брайен.

Він зазначив, що США серйозно ставиться до питання контролю над ядерною зброєю, "який забезпечить безпеку всього світу".

"Ми сподіваємося, що Росія перегляне свою позицію до того, як вибухне дорога гонитва озброєнь", - сказав помічник Трампа.

Водночас спецпредставник президента США Дональда Трампа з контролю над озброєннями Маршалл Біллінгслі у Twitter заявив, що РФ відступила від досягнутих з США домовленостей щодо контролю над ядерними озброєннями.

"США доклали всіх зусиль. Викликає розчарування те, що РФ відступила від угоди, яка вперше охоплює всі ядерні боєголовки. Це була б історична угода, вигідна для США, Росії та світу", - стверджує Біллінгслі.

Ядерна угода США і Росії - про що йшлося раніше:

  • 16 жовтня президент РФ Володимир Путін запропонував продовжити договір з США щодо скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3) без жодних умов ‒ терміном не менш ніж на один рік.
  • 13 жовтня спеціальний представник президента Сполучених Штатів Америки з контролю над озброєннями Маршал Біллінгслі заявив, що США можуть продовжити договір Про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3, - ред.) в тому випадку, якщо Москва нарівні з Вашингтоном дасть згоду на тимчасову заморозку ядерних арсеналів.
  • 12 жовтня видання Axios з посиланням на джерело повідомило, що президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп планує підписати угоду зі стратегічних наступальних озброєнь (СНО) з Росією в останні дні перед президентськими виборами в США, які пройдуть 3 листопада.

Ядерна угода між Росією і США - що важливо знати:

СНО-III (договір між Російською Федерацією і Штатами про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь, у тому числі ядерних озброєнь – ред.) був підписаний між президентами Бараком Обамою і Дмитром Медведєвим, але сьогодні Вашингтон вважає його застарілим і не відповідає американським інтересам.

Адміністрація Трампа наполягає на його заміні довгостроковим пактом про контроль над озброєннями, під яким, крім США і Росії, повинен поставити підпис Пекін.

Термін дії нинішнього пакту закінчується в лютому 2021 року. Якщо адміністрація Трампа відмовиться від його продовження, то вперше за десятиліття жодних ядерних обмежень у США і Росії не буде - принаймні на папері.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти