Нехай чемно поводиться і їде до України: Піонтковський розніс Сі Цзіньпіна і дав пораду Києву

В Україні перебільшують значення поїздки лідера КНР Сі Цзіньпіна до столиці країни-агресора Москви, вважає російський політолог Андрій Піонтковський.
Піонтковський, Сі Цзіньпін
Цзіньпіну після візиту до Москви слід відправитися до Києва-Піонтковський / Колаж ua.depositphotos.com, скріншот YouTube

В Україні занадто серйозно ставляться до поїздки глави Китаю Сі Цзіньпіна до столиці країни-окупанта Росії. Його "мирні" ініціативи щодо війни слід відкинути. Потрібно пояснити Цзіньпіну, щоб він чемно поводився з обома сторонами війни, і після поїздки до Москви в обов'язковому порядку відправився до Києва. Про це заявив російський політолог, опозиціонер Андрій Піонтковський.

В інтерв'ю Апостроф він сказав про те, що українська преса перебульшує значення поїздки Цзіньпіна до Росії і його можливих подальших ініціатив.

"Мені здається, що в українських медіа якось занадто болісно сприймається візит Сі і надається йому занадто велике значення. Хто такий Сі? Не перший і не останній іноземний лідер, який приїде з абсолютно неприйнятними пропозиціями", - вважає експерт.

відео дня

Він нагадав про те, що 16 червня до Києва приїжджали лідери Франції Макрон, Італії Драгі та Німеччини Шольц. Тоді писали про нібито їхні пропозиції Зеленському погодитися на переговори з Москвою. Їхні ініціативи були відкинуті, після чого провідні країни Євросоюзу посилили підтримку України.

"Пам'ятаємо, куди їх послали. І погодьтеся, що різко посилилася за останні півроку підтримка з боку Німеччини, Франції та Італії. І товариша Сі потрібно дуже ввічливо, дотримуючись всіх протокольних процедур спілкування з китайським імператором, послати за тією ж адресою. Я не розумію, в чому ажіотаж", - зазначив політолог.

Також він додав, що після поїздки Цзіньпіна до Москви дистанційної розмови із Зеленським недостатньо. Його слід чітко закликати до ввічливості і дотримання послідовності. В рамках такого підходу глава КНР повинен приїхати і до Києва.

"Потрібно на дипломатичному рівні пояснити товаришеві Сі, що якщо він погодився бути посередником між військовим злочинцем і державою-жертвою агресії, то нехай він все одно ввічливо поводиться з обома сторонами. Якщо він їде до Москви, то після цього – ласкаво просимо до Києва. Ми його, до речі, поведемо, як і Макрона, і Шольца до Бучі, Ірпеня і познайомимо з "подвигами" його союзників", - підкреслив Андрій Піонтковський.

Візит Сі Цзіньпіна до Москви

Лідер КНР Сі Цзіньпін 20-22 березня відвідає Москву. Він приїде на запрошення російського директора Володимира Путіна. За підсумками перемовин сторони повинні підписати ряд спільних угод.

У Китаї заявили, що Пекін під час візиту до Москви буде відстоювати свою, мовляв, "об'єктивну позицію" з регіональних і міжнародних питань. У КНР відкинули плани щодо постачання зброї агресору РФ і закликали до завершення війни Росії проти України шляхом "перемовин".

Аналітики Американського Інституту вивчення війни вважають, що Цзіньпін у ході перемовин з Путіним зібрався обговорити схеми ухилення від санкцій і війну в Україні. Як вважають експерти, КНР хоче стати посередником між Києвом і Москвою.

Дивіться відео ТСН - що означає візит Сі Цзіньпіна до Росії

Загроза постачань Китаєм зброї Росії:

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти