В Ірані розповіли, чи підуть на ядерні переговори з США

За темою ядерної угоди з США детально висловився президент Ірану Хассан Рухані.

Рухани
Хассан Рухани / Reuters

Президент Ірану Хассан Рухани заявив про те, що офіційний Тегеран ні в якому разі не піде на перемовини з ядерної угоди з Білим домом - через вчинений раніше тиск.

Відповідне повідомлення опублікували журналісти агентства IRNA.

"Якщо США повернуться в ядерну угоду, знімуть санкції, то вони можуть у рамках групи" 5 + 1 "(США, Росія, Китай, Великобританія, Франція та Іран) вести перемовини. Поки цього не сталося, можливості для перемовин існувати не буде", - заявив він.

Нагадаємо, два роки тому президент Дональд Трамп оголосив про вихід США із загального ядерного угоди, яку було укладено в 2015-му між Іраном, США, Росією, Китаєм, Великобританією, Францією і Німеччиною.

Угода передбачала, зокрема, виконання офіційним Тегераном кількох заходів з обмеження своєї ядерної програми в обмін на зняття міжнародних санкцій.

Однак 3 січня 2020 року американські військові за наказом президента Трампа провели спецоперацію в аеропорту Багдада, в ході якої вбили високопоставленого іранського генерала Кассема Сулеймані. У відповідь на це 5 січня іранська влада офіційно оголосила про те, що більше не має наміру дотримуватися жодного з положень ядерної угоди.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти