У процесі деокупації Криму Україна дотримуватиметься політики міжнародних санкцій, тому що вести війну на два фронти – на Донбасі та в Криму - країна не потягне.
Про це заявив заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Сергій Кривонос в ефірі телеканалу Дом.
"Ми чітко розуміємо, що розв'язувати проблему (повернення Криму - ред.) силовим методом Україна не може на даному етапі. Тому що є проблеми - це, по-перше, війна на Донбасі. Вести війну на два фронти, навіть законно повертаючи свої землі, ми не потягнемо. По-перше, по матеріально-технічному потенціалу, по людському, і це людські втрати", - сказав Кривонос.
За його словами, завданням номер один для України в питанні повернення Криму залишається активна співпраця зі світовими лідерами і нарощування санкцій проти Росії.
"Виводити Росію цими санкціями на такий рівень, що питання - або вони віддадуть Крим, або залишаться "без штанів", умовно кажучи. Плюс паралельно посилювати всередині країни її обороноздатність, яка дасть можливість за необхідності діяти силовими методами", - додав Кривонос.
Нагадаємо:
- Міністерство закордонних справ України готує міжнародну платформу з деокупації Криму. В її рамках планується проведення щорічних самітів і контактів на різних рівнях.
- 22 вересня президент України Володимир Зеленський обговорив створення переговорного майданчика щодо Криму з високим представником Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозепом Боррелем.
- Володимир Зеленський заявив, що ті, хто допустив легку здачу півострова Крим під окупацію, повинні понести відповідальність. Глава держави зазначив, що для нього деокупація Криму є таким же пріоритетом, як і повернення Донбасу.
Анексія Криму
У березні 2014 року в Криму під дулами російських військових пройшов так званий "референдум" про статус півострова, більшість жителів нібито висловилися за приєднання до РФ. Пізніше Росія анексувала Крим. В Україні влада визнала 20 лютого 2014 року датою початку захоплення півострова.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред