У Києві бізнесмен запропонував звільнитися всім, хто не готовий на роботі говорити українською

16 січня 2021, 14:32
457
Підприємець уточнив, що сам він у побуті спілкується російською мовою, проте на роботі використовує тільки українську.
Українська мова
У Києві бізнесмен запропонував звільнитися всім, хто не готовий на роботі говорити українською / УНІАН

У суботу, 16 січня, набрали чинності норми статті 30 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", що регулюють використання державної мови у сфері обслуговування споживачів. З цієї причини київський підприємець Олексій Давиденко оголосив у своїй компанії "м'яку українізацію". Водночас він пригрозив звільненням своїм співробітникам, які відмовляться розмовляти українською мовою з відвідувачами.

"Наша сім'я і наша компанія "Рідні Медтехніка" повністю підтримує цей закон і таку м'яку українізацію суспільства", - написав підприємець на своїй сторінці у Facebook.

Йдеться про роздрібну мережу магазинів медтехніки "Рідні Медтехніка". Бізнесмен опублікував повідомлення, яке він відіслав у корпоративний чат для всіх співробітників мережі.

"Відразу хочу чітко сказати. Якщо не спілкуватися українською в магазині з відвідувачами - це ваша принципова позиція, прошу не затягувати й написати "за власним бажанням", - додав він.

Водночас Давиденко додав, що сам він у побуті спілкується російською мовою, проте на роботі використовує тільки українську.

У Києві бізнесмен запропонував звільнитися всім, хто не готовий на роботі говорити українською
У Києві бізнесмен запропонував звільнитися всім, хто не готовий на роботі говорити українською

Мовний закон - про що йшлося раніше:

  • Уповноважений уряду України з питань захисту державної мови Тарас Кремінь розповів про те, яке покарання чекає на порушників закону про функціонування української мови як державної, яка набрала чинності 16 січня 2021 року.
  • У разі порушення цього закону передбачається відповідальність для бізнесу. Під час першого порушення підприємство отримає попередження і 30 днів на усунення порушень. За повторне протягом року порушення вимог уповноважений із захисту української мови може накласти штраф у розмірі від 5,1 тис. до 6,8 тис. грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти