Міни калічать росіян: ЗМІ – про наслідки виходу України з Оттавської конвенції

1 липня 2025, 10:23
437
Оттавська конвенція забороняє використання, виробництво, накопичення або передачу протипіхотних мін (ППМ).
Міни калічать росіян: ЗМІ – про наслідки виходу України з Оттавської конвенції
Україна вийшла з Оттавської конвенції / колаж: Главред, фото: ua.depositphotos.com

Коротко:

  • РФ широко використовує ППМ у війні проти України
  • Вихід України з Оттавської конвенції - прагматичний крок

Рішення України вийти з Оттавської конвенції, відомої як Договір про заборону мін, не дивує з огляду на серйозність ситуації, в якій опинилися українці. Про це пише оглядач The Telegraph Тім Коллінс.

Він зазначив, що після початку війни на уряд і президента України Володимира Зеленського чинився постійний внутрішній тиск з метою виходу з договору, в основному з прагматичних міркувань захисту і в світлі того факту, що Росія не підписала договір і є активним користувачем наземних мін.

відео дня

Коллінс нагадав, що договір забороняє використання, виробництво, накопичення або передачу протипіхотних мін (ППМ). Він також вимагає від підписантів знищити запаси та розчистити встановлені мінні поля. Україна ратифікувала договір у 2005 році.

Фактом є те, що ППМ - жахлива річ. Ця міна не тільки калічить і вбиває солдатів, а й будь-кого, хто може наблизитися, включно з дітьми.

"Їх дуже важко і небезпечно розчищати, і вони часто роблять ділянки землі непридатними для використання протягом багатьох років. Але вони надзвичайно ефективні, особливо як засіб захисту від нападника", - констатував аналітик.

Коллінс зазначив, що РФ широко використовує ці міни у війні проти України, особливо після 2022 року, тож Києву безглуздо мати цей суттєвий недолік - розроблений для світу, якого просто не існує.

Оглядач зауважив, що українська влада та військові висунули ідею виходу з договору або призупинення його дії, посилаючись на необхідність більш ефективного захисту території та той факт, що, поки Україна дотримується договору, агресор не стикається з такими обмеженнями.

У зв'язку з цим оглядач наголосив, що найближчі сусіди Росії - Польща, Латвія, Литва, Естонія та Фінляндія - нещодавно вийшли з цього договору, засвоюючи урок із ситуації в Україні.

Коллінс висловив думку, що вихід України з договору, найімовірніше, розглядатимуть як прагматичний крок, але це не той крок, який не засмутить її союзників.

"Якщо України більше не буде, чи матиме це значення? Я вважаю, що потреби повинні задовольнятися, коли керує диявол", - зазначив Коллінс.

Вихід України з Оттавської конвенції:

29 червня президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України про вихід держави з Оттавської конвенції.

Україна дотримувалася положень Оттавської конвенції про заборону протипіхотних мін з 2005 року. Однак через повномасштабне вторгнення Росії, яка не підписувала цей документ і застосовує такі міни з 2014 року, наша країна опинилася в нерівних умовах, заявили в МЗС України.

Також відомо, що Зеленський доручив підвищити виплати українським військовослужбовцям. Він увів у дію рішення РНБО щодо пріоритетів бюджету на 2026-2028 роки. Головний акцент у ньому саме на фінансування нацбезпеки та оборони.

Читайте також:

Що таке Оттавська конвенція?

Оттавська конвенція - конвенція про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін та про їхнє знищення. Це міжнародна угода, спрямована на припинення використання протипіхотних мін як одного із засобів збройної боротьби. Україна підписала конвенцію в лютому 1999 року в Нью-Йорку. Ратифікація договору Верховною Радою відбулася 18 травня 2005 року, пише Вікіпедія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти