Україна планує побудувати дамбу на 107-му кілометрі Північно-Кримського каналу, яка, з одного боку, максимально виключить потрапляння води на територію тимчасово окупованого Криму, а з іншого - дозволить значно поліпшити заходи з меліорації південних районів Херсонщини. Про це днями заявив представник президента України в Автономній Республіці Антон Коріневич.
Політтехнолог, співзасновник Українського інституту майбутнього Тарас Березовець у коментарі Главреду пояснив, чи дійсно це допоможе виключити подачу води на окупований півострів.
За його словами, в Криму вже є дві дамби – одна стаціонарна, ще одна – з мішків, яку побудували ще в 2014 році. Нову дамбу доведеться будувати в безпосередній близькості з окупованим Кримом у зв'язку з тим, що тимчасова дамба перекрила доступ до води для фермерів.
"Тому будувати її треба, але треба розуміти і те, що кримські диверсанти спокійно перетинають Сиваш, і підірвати її в потрібний момент їм проблем не складе, після чого вода знову піде в Крим як ні в чому не бувало", - вважає Березовець.
читайте такожЧому Росія не поспішає вирішувати водну проблему в Криму
Водна криза в анексованому Криму
- Росіяни, які захопили АР Крим, і самопроголошена "влада" зіткнулися з проблемою кризи з поставками води в Криму. На думку фахівців, ситуацію можна вирішити за допомогою опріснення води, але росіяни не планують перекидати воду з Краснодарського краю або Ростовської області.
- Восени жителям Криму почали подавати воду за графіком, щоб заощадити водний ресурс на півострові.
- У жовтні у президента України Володимира Зеленського заявили, що, за даними ОП станом на осінь, у Криму достатньо води для місцевого населення.
- 22 грудня міністр з питань окупованих територій Олексій Резніков підкреслив, що Україна буде готова поставляти воду в Крим лише в разі гуманітарної катастрофи.
Припинення водопостачання Криму
Росія у березні 2014 року захопила український Крим. До захоплення Криму Росією вода надходила на півострів з Дніпра по Північно-Кримському каналу. Україна забезпечувала до 85% потреб півострова у прісній воді.
У квітні 2014-го Київ припинив подачу води у Крим. Влада України неодноразово зазначала, що подачу води в Крим буде відновлено, коли півострів повернеться під контроль Києва.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред