"Тотальний карантин": експерт назвала терміни нового локдауну

Кількість хворих на COVID-19 може стати проблемою, вважає Катерина Сояк.
Швидка, коронавірус
Швидка, коронавірус / УНІАН

Епідеміолог Національної експертної групи з інфекційного контролю Катерина Сояк оцінила сценарій різкого збільшення числа хворих на коронавірус.

Як підкреслила вона в коментарі Главреду, в майбутньому кількість хворих може стати проблемою.

"У Києві лікарні вже переповнені. Тому однозначно потрібно ставити питання про розгортання додаткових госпіталів", - говорить Сояк.

Вона вважає, що в нових тимчасових госпіталях, відкриття яких анонсує влада, потрібно буде мотивувати співробітників великими зарплатами.

"Або чимось ще, тому що сьогодні і в стаціонарах, які і так не дуже оснащені всіма фахівцями, не вистачає людей. Багато в чому і тому, що значна частина медиків, які там працюють, знаходяться на лікарняних. Тому, ймовірно, треба буде залучати всіх - і студентів, і тих медиків, які зараз не працюють", - уточнила експерт.

читайте також"Закрити все на карантин": експерт попередив про зростання числа смертей через COVID-19Вона також прокоментувала ймовірність повернення тотального карантину на тлі збільшення захворюваності.

"Коли ми навесні запроваджували карантин, то ми кількість хворих змогли розтягнути в часі. Зараз певні карантинні заходи, можливо, не такі тотальні, як раніше, але потрібно повертати, інакше ми просто не розвантажимо систему охорони здоров'я. Якби ми за літо підготували стаціонари, владнали питання з наявністю кисню в лікарнях, то тоді ми б могли сподіватися на те, що протягнемо без карантину. Але оскільки наші лікарні на тому ж рівні, що і навесні, то, очевидно, що ми знову будемо в карантині вже за пару тижнів", - підсумувала Сояк.

Коронавірус в Україні:

  • В Україні за добу COVID-19 виявили у 5 тис.469 осіб. З них 275 дітей та 214 медичних працівників. Госпіталізовано 841 особу.
  • За весь час в Україні на 19 захворіли 309 тис.107 осіб, з них 18 тис. 828 дітей і 19 тис. 809 медпрацівників.
  • За цей період одужали 129 тис. 533 пацієнтів, померли-5 тис.786.
Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти