Еколог, директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко висловив стурбованість у зв'язку зі знищенням в Україні пасічниками рідкісних тропічних птахів-щурок шляхом відстрілу, вилову сітками, спалювання їх гнізд або заливання бетоном, кількість пернатих стрімко зменшується.
"Це відверте шкуродерство, за яке повинна слідувати розплата до трьох років в'язниці за 299-ою статтею Кримінального кодексу України. Тому ми зараз готові до порушення кримінальної справи проти керівника живодерского сайту "Пасіка для всіх", який найбільше писав про вбивство птахів. Також ми оголосили премію в одну тисячу гривень за інформацію про пасечників-живодерів. Разом з Екоінспекцією ми проводимо рейди по пасіках з метою виявити браконьєрство проти цих красивих птахів", - сказав він під час чату на Главреді.
За словами еколога, золотиста щурка охороняється міжнародними Бернською та Боннською конвенціями, які ратифікувала Україна.
читайте такожЕксперт пояснив, як "задушили" Міністерство екології"Щоб бджолоїдки не літали на пасіку і не їли бджіл, достатньо просто поставити вулики на відстані 700 метрів від їх гнізд – вони далеко не літають. Ще років сім тому всі поля були зарослі бур'янами, але не були безмовними – звідти навесні лилися пісні птахів, бігали лисиці, стрибали зайці. Вони кишіли життям! Зараз же завдяки фермерам і розвалу екологічного контролю в поля вже який рік приходить безмовна весна", - зазначив він.
Борейко підкреслив, що українці не повинні безвідповідально знищувати щурок, а об'єднуватися з екологами та створювати ефективні структури для захисту вітчизняної природи від пестицидного мафії.
Зазначимо, Борейко висловив думку, що в Україні склалася критична ситуація з природоохоронними заходами в лісах і заповідниках.
Нагадаємо, еколог сказав, що регулярні паводки – небезпечна тенденція, оскільки уряд нічого не робить для заборони рубки лісів у Карпатах і нічого не буде робити. В якості прикладу він навів нещодавню заяву нового міністра екології про те, що нібито причиною паводків є зміна клімату.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред