Черговий удар по платіжках: в Україні скасували низку пільг на електроенергію

Низка українців позбудеться пільг на сплату електроенергії.

електрика
Чергові зміни НКРЕКП позначаться на тарифах для споживачів, що використовують електроенергію для опалення житла / УНІАН

В Україні у зв'язку з черговою зміною тарифів на електроенергію скасовується нічний тариф і пільги для низки категорій фізичних і юридичних осіб. Рішення позначиться на вартості для релігійних організацій і побутових споживачів, що використовують електроенергію для опалення житла.

На офіційному веб-сайті Національної комісії з питань регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) вказано, що регулятор прийняв постанову №15 від 6 січня 2021 року, відповідно до якої відміняється нічний тариф та низка пільг на електроенергію для визначеної категорії фізичних та юридичних осіб.

Кому скасують пільги

  • Релігійним організаціям.
  • Фізичним особам, які проживають в 30-кілометровій зоні навколо атомних електростанцій на рівні 70% від тарифу на електроенергію, який діє на даний момент.
  • Вноситься низка змін до Порядку розрахунку дво - і тризонного обліку електроенергії, що передбачає розрахунок за коефіцієнтом 0,5 і 0,4 для тарифу на електроенергію, яка споживається в нічний час (нічний тариф – з 23:00 до 07:00).
  • Юридичним особам, які обслуговують житлові комплекси для тимчасових переселенців. Тариф для такої категорії осіб - 1,68 грн/квТ-год.
  • Побутовим споживачам, які використовують електроенергію для опалення житла. У зв'язку з втратою сили постанов регулятора №220 від 26 лютого 2015 року, для них більше не діятиме пільговий тариф у розмірі 90 копійок на перші 3000 кіловат-годин.

читайте такожАрешт житла, штрафи і заборона на виїзд з країни: як у Раді планують стягнення боргів за комуналку

Багатодітним сім'ям, дитячим будинкам та гуртожиткам із загальним приладом обліку електроенергії, для яких раніше діяв пільговий тариф у розмірі 0,9 грн/ кВт.

Тарифи на електроенергію

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти