"Крим – це Росія": Центр ЗНО оцінив скандал навколо блюзнірства київських випускників

12 липня 2020, 13:21
691
Програма ЗНО передбачає знання історії кримськотатарського народу.
прапор, кримські татари
Київські випускники образили кримських татар / mirtagroffman.livejournal.com

В Українському центрі оцінювання якості освіти відреагували на образливі висловлювання випускників київської школи №90 на адресу кримськотатарського народу.

Як йдеться у заяві, розміщеній на сайті УЦОЯО, випускники висловили невдоволення змістом сертифікаційної роботи, зокрема, завдання № 25, метою якого є перевірка знань щодо подій та персоналій, пов'язаних із кримськотатарським народом.

У цьому зв'язку в УЦОЯО зазначають, що згідно вимог чинної Програми зовнішнього незалежного оцінювання з історії України передбачено знання персоналій, пов’язаних з історією кримськотатарського народу.

Крім того, елементами змісту Програми є поняття: "Депортація кримських татар та інших народів Криму", "Кримськотатарський рух", "Створення Автономної Республіки Крим", "Меджліс кримськотатарського народу (червень 1991)", "Повернення кримських татар на батьківщину", "Статус Криму", "Анексія Росією Криму".

В УЦОЯО додають, що "особливо прикрим є те, що учасники ЗНО, присутні на відео, у блюзнірській формі висловлюються на адресу кримськотатарського народу й дозволяють собі емоційні вигуки, що заперечують територіальну цілісність України".

"Заклад освіти, випускники якого зняли відео, а також дехто з осіб, зафіксованих на відео, принесли письмові вибачення за ситуацію, що склалася, однак у соціальних мережах лунають неприпустимі в сучасному світі агресивні вигуки, спрямовані на розпалювання національної, расової і релігійної ворожнечі", - наголошується у заяві.

У зв'язку з цим Український центр закликає учасників зовнішнього незалежного оцінювання, "які називають себе в повідомленнях небайдужими і соціально активними громадянами", уважно знайомитися з програмами ЗНО, ретельно готуватися до роботи з тестом, працювати над рівнем власного критичного мислення і, хоча б після такого прикрого випадку мати дух визнати, що згадане завдання є коректним, а їх агресія - безпідставною.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що у київській школі №90 на Печерську кілька випускників записали відео, на якому заявили про те, що Крим належить Росії, а також образливо висловлювалися на адресу кримських татар.

Один з учасників відеосюжету заявив, що "Крим – це Росія". Пізніше випускники вибачилися за свої блюзнірські заяви.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти