Коротко:
- США передають повноваження НАТО
- Чи зміниться підтримка України від Заходу
НАТО взяло на себе координацію військової допомоги Україні, яку раніше забезпечували Сполучені Штати. Про це повідомило агентство Reuters.
Що відомо про нову місію НАТО?
Згідно з інформацією, штаб-квартира місії НАТО для України під назвою "Допомога НАТО в забезпеченні безпеки і тренуванні для України" (NSATU) вже почала роботу. Вона розташована на американській базі в німецькому місті Вісбаден.
Хоча місію анонсували ще влітку, її офіційне відкриття відбулося лише зараз. Представник агентства не розкрив причин затримки.
Як це вплине на допомогу Україні?
Дипломати зазначають, що передача координації НАТО може мати обмежений ефект. Водночас існують побоювання, що США можуть зменшити свою підтримку Україні після можливої інавгурації Дональда Трампа. Цей фактор може вплинути на обсяги військової допомоги в майбутньому.
Допомога Україні країнами Заходу - що відомо
Нещодавно США оголосили новий пакет військової допомоги Україні. Його оцінюють у 500 млн доларів США.
Також Главред писав, що Україна може повністю закрити небо від атак РФ. Президент України Володимир Зеленський пояснив, що для цього потрібно реалізувати усі домовленості щодо передачі ЗСУ систем протиповітряної оборони.
Водночас у Мінфіні назвали терміни, скільки ЗСУ зможуть воювати без допомоги США. Києву потрібно збудувати відносини з новою адміністрацією США, вважає міністр фінансів Сергій Марченко.
Читайте також:
- "Противник сумел расширить плацдарм": на Харьковщине фиксируется обострение
- "Просто отличная мишень": РФ не жалеет северокорейцев и бросает на "мясные штурмы"
- Корабль подал сигнал бедствия: третий танкер РФ за два дня попал в катастрофу
Що потрібно знати про Reuters?
"Ройтерз" (англ. Reuters) - британське агентство новин і постачальник даних про фінансові ринки, що надає інформаційні повідомлення газетам та іншим засобам масової інформації, пише Вікіпедія.
Reuters вважається одним із найбільших у світі міжнародних новинних агентств. Агентство існує з середини XIX століття
У Reuters працюють понад 14 000 співробітників у 91 країні світу. Серед них близько 2300 журналістів, а також фотокореспондентів і відеооператорів. Загалом агентство має 197 бюро, які працюють по всьому світу.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред