Кабмін несподівано делегував закупівлю снарядів прикордонникам: деталі

13 грудня 2024, 13:34
101
закупівля снарядів

29 листопада Кабінет міністрів України ухвалив розпорядження №1191-р, яким передав 23 мільярди гривень на закупівлю снарядів від Агентства оборонних закупівель Державній прикордонній службі.

Ініціатором передачі бюджетних коштів іншому розпоряднику виступило саме Міноборони, а ДПСУ уже уклала контракт на постачання з польською компанією "PHU Lechmar".

закупівля снарядів

Подібні дії спровокували хвилю публікацій в українських ЗМІ, автори яких дивувалися - чому гроші вилучили в АОЗ, яке власне і має відповідати за укладання подібних контрактів. А також - чому питанням пошуку постачальників снарядів для Міноборони передали іншому відомству - Держприкордонслужбі? Особливо завзяті дописувачі почали, як нерідко буває, шукати "зраду", а дехто навіть використав у власних публікаціях слово - "оборудки".

відео дня

Державна прикордонна служба прокоментувала ситуацію тим, що має і права, і повноваження здійснювати подібні закупівлі у рамках діючого законодавства. А оскільки розпорядження сформульовано на урядовому рівні, то його слід виконувати, не звертаючи увагу на "спекуляції".

Але дана ситуація є не лише поштовхом вкотре поміркувати про налагодження в Україні стійкої моделі прозорих оборонних закупівель, а й оцінкою здатності керівництва держави і Кабміну мислити оперативними критеріями.

Перехід російсько-української війни у вирішальну стадію та обговорення формату можливих переговорів вимагає від України зайняти якомога сильнішу позицію. А тому питання подолання снарядного "дефіциту" на фронті потребує не лише чутливого відношення щодо дотримання усіх процедур із закупівель, а й негайного реагування з метою вирішення цієї проблеми.

Тож якщо сформована система забезпечення державних закупівель озброєння з різних причин не встигає реагувати на виклики, то, без порушення законодавства, процес можна пришвидшити шляхом залучення більш дієвих структур. Тим більше, що ДПСУ раніше демонструвала, що подібні завдання може вирішувати ефективно.

Зрозуміло, що Кабмін самостійно не прийняв би рішення стимулювати здорову конкуренцію між двома силовими відомствами у постачанні боєприпасів для ЗСУ, тому корені подібного кроку слід шукати у політиці Офісу президента. Не так важливо - яка саме структура забезпечить подолання снарядного "голоду". Головне - щоб на складах та на передовій ці снаряди були. І Банкова чітко показала, що керуватиметься принципом створення внутрішньої конкуренції у вирішенні цієї проблеми.

Таким чином, рішення Кабміну є не лише дієвим методом для постачання снарядів на фронт, а й вдалим управлінським прийомом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
#}
Ми використовуемо cookies
Прийняти