Київ накрила не просто пилова буря. Сильний штормовий вітер приніс в столицю пил і попіл з чорнобильських пожарищ, що набагато небезпечніше.
Про це в коментарі Главреду заявив заслужений штурман-випробувач СРСР, авіаційний експерт Олег Коршунов, який в силу своєї професії є таком спеціалістом і в метеорології.
Всі кияни могли спостерігати, як близько третьої години дня годин піднявся сильний вітер, і можна було побачити, що з півночі насувається величезну сіро-жовту хмару, яка незабаром накрила місто, і з'явився задушливий запах.
На думку Коршунова, сильний північний вітер підняв попіл і пил з тих місць, де до вчорашнього дня протягом десяти діб вирували пожежі в Чорнобильській зоні відчуження.
"Попіл легко піднімається вітром і переноситься на великі відстані. І ось цю гидоту з Чорнобиля понесло строго на Київ. Вітер дме з півночі, а Чорнобиль знаходиться на північ від столиці. Вітер не вщухає, відповідно, ці маси продовжує нести сюди. Небо стало ще більш сірим, видимість поганою, повітря таке, що дихати важко. До тих пір, поки буде зберігатися сильний північний вітер, ми будемо дихати цією гидотою", – зазначив експерт.
читайте такожПожежа у Чорнобильській зоні грає на руку коронавірусу - еколог РатушнаОлег Коршунов вважає, що, оскільки пил і попіл йдуть зі згарищ Чорнобиля, вони можуть містити радіоактивні речовини.
"Радіаційний фон у Києві зовсім скоро зміниться. Адже горіли ліси в Чорнобильській зоні і трав'яна підстилка, тому, звісно, в повітрі підвищилась концентрація шкідливих речовин, зол, радіоактивних елементів. Коли сильний вітер підняв все це з тієї величезної площі, де буяли чорнобильські пожежі, він поніс це на Київ. Можливо, поки що радіаційний фон у столиці в нормі, проте він би і не змінився відразу. Але оскільки північний вітер буде зберігатися протягом декількох годин, Київ накриє "ковдрою" з попелу з радіоактивними частинками", – вважає експерт.
При цьому Коршунов категорично не згоден з тими, хто вважає, що ми зіткнулися зі звичайною пиловою бурею, що виникла при штормовому вітрі після безсніжної зими та посушливої весни.
"Щоб підняти пиловую бурю, потрібно північніше Києва мати якусь пустелю або напівпустелю. Я пилові бурі у своєму житті бачив не раз, наприклад, в Ізраїлі, тому дуже добре уявляю, що це таке. У нас же – попіл: сірого кольору хмара, сіро-жовте повітря і дуже важко дихати. Від Києва до Чорнобиля – в основному ліси, практично немає місць, з яких можна підняти такий пил. Плюс є Київське море. Тому це – ніщо інше, як попіл, піднятий штормовим вітром з чорнобильських згарищ", – підкреслив штурман-випробувач.
Влада, на думку Коршунова, у нинішній ситуації, як мінімум, повинна оповістити населення про події і закликати не залишати домівку. Добре, що більшість людей і так сидять вдома через карантин.
"Кияни повинні бути попереджені про те, що відбувається, і утриматися від виходу на вулицю, а також закрити вікна, кватирки, двері. Але у нас, як завжди, тиша, всі мовчать", – підсумував експерт.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред