Українців попередили про зникнення зим: кліматолог пояснила, до чого готуватися

Пори року обумовлені не глобальними температурними показниками, а орбітальним положенням Землі, нагадала Вазіра Мартазінова.
зима, мороз
Українців попередили про зникнення зими / УНІАН

Заввідділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова прокоментувала заяву директора Українського гідрометеорологічного центру Миколи Кульбіди про те, що в осяжному майбутньому в Україні можуть "зникнути" зими.

Як підкреслила вона в коментарі Оbozrevatel, зими в Україні будуть завжди і ніяке глобальне потепління на це не зможе вплинути.

"Зима нікуди не дінеться. Ми не в Антарктиді живемо", - заявила вчена.

Вона підкреслила, що зміна пір року обумовлена не глобальними температурними показниками, а кутом нахилу земної осі і орбітальним положенням Землі щодо Сонця.

Кліматолог нагадала про те, якою була зима поточного року: сніжною і холодною.

"Останній рік як ніякий інший показав, що зими повинні бути. Січень і лютий були з такими снігопадами, з такими високими рівнями снігового запасу! Були морози до -20 градусів", - говорить Мартазінова.

Також вона уточнила, що глобальне потепління і діяльність людини впливає на клімат планети не настільки сильно, як багато хто думає. Протягом всієї історії Землі клімат постійно змінювався і роль людини в цих процесах була лише незначною.

"Таким чином, говорити про те, що зими не буде, не можна. Окремі дні зими будуть добре проглядатися. Можуть бути дуже великі перепади температури, сильні морози", - додала Мартазінова.

читайте такожЗими не буде: синоптик спантеличив несподіваним прогнозом і назвав терміни

Раніше кліматолог Світлана Краковська заявила, що в Україні темпи потепління перевищують глобальні, в тому числі середньоєвропейські.

За її прогнозом, в Україні кліматичне літо (коли середньодобова температура перевищує +15 градусів), буде набагато довше - триватиме на півдні з трьох до п'яти місяців (три з них з будуть з тропічними ночами).

У свою чергу директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда заявив про те, що в разі продовження підвищення середньої температури Україні загрожують серйозні кліматичні зміни. "При збереженні таких тенденцій на всьому півдні України, а також в частині центральних областей, Клімат буде, як наприклад зараз в Греції. Сухі субтропіки", - сказав синоптик.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти