Президент України Володимир Зеленський відкликав з Верховної Ради свій законопроєкт "про відновлення довіри до конституційного судочинства". Документ був зареєстрований під №4288.
Документ знято з розгляду парламенту у середу, 27 січня, про що свідчать дані на сайті Верховної Ради.
Зазначено, що 29 жовтня 2020 року глава держави вніс законопроєкт до ВР і визначив його як невідкладний. Проте його так і не розглянули у профільному комітеті.
Зазначимо, законодавча ініціатива передбачала визнати неправосудним (нікчемним) рішення Конституційного Суду України Про скасування е-декларування як таке, що ухвалено у приватних інтересах суддів КСУ, є довільним і необґрунтованим.
Також у документі пропонувалося забезпечити безперервність дії норм Кримінального кодексу України, ЗУ "Про запобігання корупції" незалежно від рішення КСУ від 27 жовтня 2020 року № 13-р/2020 у справі № 1-24/2020 (393/20).
Крім того, законопроєкт передбачав припинення повноважень складу Конституційного Суду України. Документ пропонував забезпечити відбір і призначення суддів КСУ у порядку, встановленому Конституцією України та ЗУ "Про Конституційний Суд України".
Конституційна криза в Україні - про що йшлося раніше:
- 27 жовтня 2020 року КСУ визнав неконституційною кримінальну відповідальність за неправдиве декларування доходів чиновниками, суддями та депутатами.
- 28 жовтня 2020 року Суд позбавив права Національне агентство з питань запобігання корупції проводити моніторинг електронних декларацій та зобов'язав НАЗК закрити відповідний реєстр.
- 29 жовтня 2020 року президент Володимир Зеленський скликав термінове засідання РНБО, у межах якого було ухвалено рішення про відновлення антикорупційної інфраструктури всупереч вердикту КСУ.
- 29 жовтня 2020 року Володимир Зеленський вніс до Ради законопроєкт, що передбачає звільнення суддів Конституційного Суду.
- 14 листопада 2020 року президент України Володимир Зеленський заявив про те, що парламенту треба розв'язати проблему з Конституційним Судом.
- 4 грудня 2020 року Верховна Рада повернула кримінальну відповідальність за неправдиве декларування доходів державних службовців в Україні.
- 27 січня президент України Володимир Зеленський підписав указ, згідно з яким гарант увів у дію рішення РНБО про посилення кримінальної відповідальності за внесення неправдивих даних в електронні декларації політиків і чиновників.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред