Росія і Україна останнім часом стали все частіше звинувачувати один одного в готовності піти на силове вирішення збройної конфронтації на Донбасі. Учасники процесу повинні утриматися від провокаційних заяв з метою збереження перемовин. У зоні конфлікту ще з листопада 2020 року спостерігається збільшення кількості порушень перемир'я, проте в цілому режим тиші зберігається, сказала спецпредставниця ОБСЄ в Україні Хайді Грау за підсумками онлайн-засідання ТКГ, повідомляє пресслужба організації.
За її словами, сторони конфлікту на території Донецької та Луганської областей повинні припинити риторику, яка містить звинувачення в намірах врегулювати конфлікт силовим шляхом.читайте такожЕксперт пояснив, до чого призведе нова військова операція РФ на Донбасі
"Усім учасникам конфлікту необхідно утриматися від будь-яких дій і заяв, які могли б бути сприйняті як провокаційні або призводять до зростання напруженості", - зазначила Грау, додавши, що такі заяви негативно позначаються на перемовному процесі.
Також вона додала, що з листопада минулого року в зоні збройної конфронтації спостерігається погіршення ситуації з дотриманням режиму тиші. Порушення режиму припинення вогню несприятливо впливає на місцеве населення.
Однак Грау підкреслила, що незважаючи на порушення, в цілому прагнення до збереження режиму припинення вогню продовжує зберігатися.читайте такожАрахамія пояснив загострення на Донбасі і попередив РФ про удар
Ситуація на Донбасі
- Російські гібридні війська "ДНР" 3 березня заявили про те, що вони отримали дозвіл відкривати "попереджувальний вогонь" у напрямку позицій української армії на Донбасі.
- Глава делегації Києва у ТКГ Леонід Кравчук у відповідь сказав, що російська сторона, таким чином, в односторонньому порядку намагається вийти з режиму припинення вогню на Донбасі. Подібні дії ставлять під загрозу виконання Мінських угод.
- 4 березня спікер Кремля Дмитро Пєсков звинуватив Україну в порушенні перемир'я на Донбасі. Він нагадав про вплив РФ на бойовиків "ЛДНР" і підкреслив, що Росія вживе заходів, якщо Київ перейде червону межу.
- Глава Офісу президента Андрій Єрмак 5 березня у відповідь зробив заяву про те, що Росія і підконтрольні російській державі "ЛДНР" фактично заблокували перемовини в рамках ТКГ. Він підкреслив наміри України дотримуватися перемир'я, проте попередив, що у разі провокацій ЗСУ готові завдати удару у відповідь.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред