США можна підключити до перемовин щодо врегулювання російсько-українського конфлікту на Донбасі тільки в тому випадку, якщо на це погодиться Росія. Москва рішуче виступає проти такої ідеї. РФ надасть згоду на таку ініціативу за умови повної блокади дискусії Москви і Вашингтона на міжнародному рівні. При цьому для Штатів це ризикований крок, оскільки російська держава веде війну на сході України, сказав в ефірі телеканалу Україна 24 експерт з питань міжнародної політики Руслан Осипенко.
За його словами, Києву потрібно підключати Вашингтон до перемовин щодо Донбасу, але Росія на це не погодиться, тому що у США є свій геополітичний інтерес. У такому випадку зміниться структура перемовної групи, яка вже працює щодо ситуації.
Однак РФ може погодитися на включення США в дискусію щодо Донбасу в тому випадку, якщо Росію виключать з інших міжнародних майданчиків, а Вашингтон буде готовий говорити з Москвою тільки з питань стратегічної важливості.читайте такожУ Кабміні пояснили, чому Путін погодиться на участь США у перемовинах щодо Донбасу
"Єдина можливість, коли Росія погодиться, це коли на всіх інших міжнародних майданчиках їй не нададуть діалогу з США, і США відмовляються вести діалог з будь-яких питань, за винятком стратегічних, як ядерна зброя. А тут вони можуть отримати майданчик, де вони тет-а-тет розмовлятимуть ніби під парасолькою ТКГ, але вирішуватимуть геополітичні речі", - вважає Осипенко.
При цьому експерт вважає, що для Штатів приєднання до перемовин щодо Донбасу стане певним ризиком. Росія є учасником конфлікту на Донбасі, тому Вашингтон може потрапити в залежність від Москви.
"Це ризиковано для США, тому що вони знають, що потраплять у певну залежність від Росії, тому що Росія веде збройний конфлікт. І домовленість чи не домовленість - сьогодні Україну Росія звинувачує, а буде грати з американцями в політику і звинувачувати їх напрямки за нашою спиною", - підкреслив Руслан Осипенко.читайте такожНавіщо США рвуться до перемовин щодо Донбасу, і що це означає для України
Перемовини щодо Донбасу
- Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков 4 березня звинуватив Україну в порушенні режиму припинення вогню на Донбасі і провокації ескалації збройного конфлікту. У Кремлі сказали, що якщо Київ нібито перейде червоні лінії, то у Москві прийматимуться необхідні відповідні рішення.
- Глава Офісу президента Андрій Єрмак 5 березня сказав, що Росія і бойовики "ЛДНР" заблокували перемовний процес в рамках ТКГ. Якщо Москва прагне до миру, то росіяни повинні надати відповідь з приводу мирного плану щодо Донбасу, розробленого в рамках Нормандського формату. Україна дотримуватиметься режиму припинення вогню, однак українська сторона готова дати відсіч у разі провокацій або нападу на позиції ЗСУ.
- Голова української делегації у ТКГ Леонід Кравчук заявив, що якщо Росія як і раніше блокуватиме перемовний процес щодо Донбасу, Україна піде на радикальні кроки в рамках діючих домовленостей.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред