Сьогодні зовнішньополітичний курс Києва не передбачає відновлення ядерного статусу. Україна ставить перед собою низку ключових завдань і підтримує єдність Європи. Однак позиція про відновлення статусу ядерної держави в українській доктрині відсутня. Про це заявив глава української делегації у ТКГ щодо Донбасу Леонід Кравчук.
"Є чітке визначення зовнішньополітичного курсу. У ньому немає позиції про відновлення ядерного статусу. Є інші позиції, які сьогодні дуже для України важливі. Це єдність Європи... А позиції про відновлення ядерного статусу не існує", - сказав політик в ефірі телеканалу Україна 24 у відповідь на заяву українського посла у ФРН Андрія Мельника, який запропонував Києву замислитися про відновлення ядерного статусу.
Довідка
Ядерний статус України
Україна, Росія, США і Великобританія 5 грудня підписали Будапештський меморандум. Згідно з документом, Москва, Вашингтон і Лондон гарантували повагу територіальній цілісності і суверенітету України в обмін на відмову Києва від ядерної зброї.читайте такожУ ЦРУ розкрили плани Росії щодо вторгнення в Україну
Українська держава виконала умови договору і згодом втратила ядерний статус.
Заява посла України у ФРН Мельника про ядерний статус
- У ефірі німецької радіостанції Deutschlandfunk посол України у Німеччині Андрій Мельник заявив, що ситуація зі стягуванням військ РФ до українських кордонів є "катастрофічною".
- За його словами, Україна повинна вступити до НАТО, щоб захиститися від російської агресії. Якщо Європа не допоможе, то Україні слід подумати про відновлення ядерного статусу.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред