Відмова Вашингтона відправляти кораблі ВМС США в Чорне море вказують на продовження великої геополітичної гри. Градус напруги знизився після того, як відбулася телефонна розмова президента США Джо Байдена з російським главою держави Володимиром Путіним. На це також вказує повернення деяких кораблів РФ, які прийшли з Каспію. Однак перекриття Керченської протоки Росією показує, що гібридна війна Москви проти Києва триває. Про це заявив колишній глава Служби зовнішньої розвідки Віктор Гвоздь.
У ефірі каналу Україна 24 він розповів про те, що для держав важливо показувати свою силу в акваторії Чорного моря. Військові маневри демонструють всю серйозність обстановки, проте після розмови Байдена і Путіна стало помітно, що градус військової напруги знизився.
"Це свідчить про велику геополітичну гру. Звичайно, демонстрація сили в Чорному морі дуже важлива. Ми бачили постійні прольоти літаків-розвідників уздовж Криму і кордону, підготовку до військових навчань "захисник Європи", які повинні пройти в цьому році. Це досить серйозно. Але градус напруги, який був дуже високо піднятий, мені здається, після дзвінка Байдена (з пропозицією про зустріч з президентом РФ Володимиром Путіним) трохи знизився. Пішла трохи інша риторика, і деякі навіть російські кораблі, які прийшли з Каспію, повертаються", - вважає експерт.читайте такожБайден схвалив новий санкційний удар США по Росії
При цьому він акцентував увагу на тому, що Росія час від часу використовує різні інструменти гібридної війни. Швидше за все, відтепер все знову буде зосереджено на інформаційному та економічному напрямках. Перекриття російською стороною Керченської протоки загрожує витратами Києву.
"Це все - гібридна війна. У неї п'ять основних інструментів: економічний, енергетичний, військово-політичний тиск, інформаційний, війна. Сьогодні з цих елементів то один збільшується, то інший. Мені здається, зараз все знову перейде в інформаційну площину і економічну. Відучора адже практично закрили Керченську протоку для іноземних суден, а це економічні збитки для України", - підкреслив Віктор Гвоздь.
Військові кораблі США в Чорному морі
- У Вашингтоні у зв'язку з підведенням військ РФ до кордонів України вирішили розмістити бойові кораблі ВМС США в Чорному морі. Планувалося, що військові судна розмістяться в чорноморській акваторії на період з 14-15 квітня до 4-5 травня. Штати встигли отримати відповідний дозвіл від Туреччини.
- Крім того, у Міноборони США планували запустити розвідувальні літаки над Чорним морем, щоб контролювати процеси передислокації російських військ в анексованому Криму.
- Однак 15 квітня у МЗС Туреччини заявили, що Штати вирішили не відправляти ракетні есмінці США Donald Cook і Roosevelt в акваторію Чорного моря. У Вашингтона є три дні, щоб змінити своє рішення.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред