8 січня під Тегераном сталася страшна авіакатастрофа - літак МАУ зазнав аварії, всі пасажири і члени екіпажу загинули. У неділю, 16 лютого, секретар РНБО Олексій Данілов відправився до Ірану на запрошення секретаря Вищої ради національної безпеки Ірану Алі Шамхані.
Як пише пресслужба українського відомства, під час візиту Данілов і Шахмані обговорять проблемні питання розслідування катастрофи літака МАУ 8 січня.
Сьогодні, в неділю Данілов вшанував пам'ять українців, загиблих в авіакатастрофі літака Boeing-737-800 української компанії МАУ. Чиновник разом із послом України в Ірані Сергієм Бурдиляком поклали квіти на місце трагедії українського літака.
Крім того, в пам'ять про загиблих було поставлено 11 свічок у Ванкському Соборі Святого Всеспасителя (храм Вірменської Апостольської церкви).
Раніше писав Главред, що голови МЗС країн-учасниць Міжнародної групи з координації допомоги жертвам катастрофи українського літака рейсу PS75 (Україна, Канада, Швеція, Великобританія, Афганістан) зажадали від Ірану притягнути до відповідальності винних у збиття українського Боїнга.
"Сьогодні міністри країн Міжнародної групи координації планують вручити міністру закордонних справ Ірану Мохаммаду Джаваду Зарифі листа, в якому повторно підкреслюють необхідність забезпечення завершення розслідування, притягнення винних до відповідальності, прозорості та забезпечення правосуддя для сімей і близьких жертв трагедії", - йдеться в повідомленні МЗС України.
Катастрофа літака МАУ
Як писав Главред, 8 січня в Ірані розбився літак МАУ, 167 пасажирів і 9 членів екіпажу загинули. Літак, що виконував рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ, вилетів з аеропорту о 6.10 за місцевим часом і зник із радарів через декілька хвилин після вильоту.
Через кілька днів, 11 січня президент Ірану Хасан Роухани офіційно визнав, що український лайнер був збитий "в результаті ненавмисної людської помилки" і пообіцяв притягнути до відповідальності винних у збитті літака.
На борту Boeing 737 перебували 11 громадян України, в тому числі 9 членів екіпажу, а також 82 громадянина Ірану, 63 громадянина Канади, 10 громадян Швеції, четверо громадян Афганістану, троє громадян Німеччини і троє громадян Великобританії.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред