У чому секрет популярності Путіна

Путін просто зобов'язаний проводити імперську політику по відношенню до України, Білорусі, Казахстану та інших, щоб росіяни раз на 6 років схвалювали його самодержавство.
Путина
Путін робить те, чого хочуть росіяни / Reuters

Дуже смішно читати західних політологів, які, коментуючи багаторічну популярність Володимира Путіна, його реально високий рейтинг, в один голос заявляють, що його успіх пов'язаний з тим, що у виборах не брали участь Нємцов, Навальний та інші. Перший був убитий, а другого - не допустили до виборів, а потім і взагалі посадили.. Мовляв, Путін популярний, тому що він уникає реальної конкуренції.

Ця, звичайно, наївна точка зору, зайвий раз підтверджує, що більшість західних політологів абсолютно не розуміють природу популярності Путіна. Він виграв би будь-які вибори, якщо в них брали б участь десять Нємцових і стільки ж Навальних. І причина цього полягає в тому, що Путін робить те, що бажає від нього переважна маса населення Росії і що Навальні і Нємцови дати не можуть. А саме: відчуття імперської сили Росії в світі і відчуття стабільності Росії.

читайте такожПутін готує для Білорусі " кримський сценарій"Західні політологи підходять до оцінки поведінки росіян зі своєю "західною" шкалою цінностей. Вони щиро вірять, що російська людина, як і західна, має в першу чергу хвилюватися про такі категорії, як свобода, права людини, верховенство права, захищеність власності, свобода преси, поділ влади і т.д. Це, дійсно, найважливіші категорії, від яких реально залежить рівень життя людей. Якщо цього немає, то життя людей буде бідним і навпаки. Російська людина, на думку Заходу, просто не розуміє, чому вона бідна. Достатньо їй це як слід розтлумачити, і вона тут же проголосує за Навального, Гозмана, Ройзмана, Ходорковського і Каспарова, які обіцяють йому ці ліберальні цінності.

відео дня

Захід, як і належить Заходу, мислить раціонально. Але росіяни - люди ірраціональні: на першому місці в їх шкалою цінностей стоять не матеріальні категорії, а ментальні. Росіянам для нормального відчуття життя важливо усвідомлювати себе частиною потужної імперії. Це дає їм, як говорив Брежнєв, "почуття глибокого задоволення", наповнює їх життя сенсом. Для них це абсолютно необхідна умова самоідентичності. Все інше - друге і десяте. І це саме те, що дає росіянам Путін! І Захід йому в цьому, до речі, дуже допомагає!

читайте такожПутін не може вибрати між Україною та БілоруссюРосія -це ідеократична держава, яка спочатку була побудована на ідеї імперства і залишається такою і понині. Імперство означає для росіян якесь месіанство, володіння якоюсь власною духовною вийнятковістю, яку можна і потрібно виносити за межі своєї держави. Ця імперськість протягом історії приймала різні форми: це і Москва - Третій Рим, і Росія - захисниця всіх православних і слов'ян. Після жовтня 1917 року імперськість росіян прийняла комуністичну форму, а зараз, при Путіні - форму єдиного захисника традиційних цінностей у боротьбі "з розпусним, загрузлим в педерастії і педофілії Заходом". Імперськість завжди означає або експансію, або оборону. Тому всю свою історію Росія воювала. Це, по суті, військово-мобілізаційна держава, унікальна у своєму роді. І в неї економіка може бути тільки відповідна - мобілізаційна, фашистська, з упором на держвласність.

Захід щиро сподівався, що санкції, який він ввів в 2014 р.і які призвели до серйозного падіння рівня життя людей, приведуть до падіння популярності Путіна або якось змінять його політику. Але не сталося ні того, ні іншого: в боротьбі холодильника з телевізором в Росії завжди перемагає останній. Демонстрація Путіним на всю країну нових видів озброєння, здатних знищити США, легко помножила на нуль всі зусилля Заходу з підриву його авторитету.

Щоб краще зрозуміти ментальність росіян, корисно ознайомиться з даними соцопитувань по Криму, проведеного "агентом Заходу" Центром Левада. З думкою про те, що "Росія, приєднавши Крим, порушила всі післявоєнні і пострадянські домовленості", безумовно згодні лише 4% респондентів. Швидше згодні ще 9%. У той час як безумовно не згодні 44% і скоріше не згодні - 34%. До речі, перші дві цифри добре позначають межі електорального поля для Навального або іншого наївного ліберала, що сидить на західних грантах. 4% - це жорстка серцевина такого поля, 13% (4% + 9%) – його максимум. Але якщо питання було б поставлено так - "так, порушила, але ми маємо право на Крим", то результат був всі 90%!

Тому жоден керівник Росії після Путіна ніколи не віддасть Крим. Це з області фантастики.

До речі, росіяни відчувають серйозні незручності від того, що Путін ввів заборону на продукти харчування з країн ЄС, але тільки 4% засуджують ці контрсанкції. Ті ж 4%, що і по Криму - пересічні множини. Росіяни готові терпіти майже будь-які незручності, якщо мова йде про священну боротьбу із Заходом, який хоче "заволодіти ресурсами Росії". Взагалі всякі санкції Заходу не тільки не підривають авторитет Путіна, але, навпаки, його тільки зміцнюють.

читайте такожНе такий страшний чорт: чому Путін не здатний захопити УкраїнуЗахід постійно плутає причину і наслідок. Він вважає, що Росія така недемократична тому, що Путін створив авторитарний режим і душить свободу. Але взаємозв'язок абсолютно зворотний: Путін був змушений створити авторитарний режим і позиціонувати Росію як загрозу Заходу, тому що така була вимога росіян. Не було б Путіна, був би хтось інший. І після смерті Путіна (а він, напевно, буде правити довічно) нічого не змінитися. Можливо все для Заходу стане навіть гірше.

Путін просто зобов'язаний проводити імперську політику по відношенню до України, Білорусі, Казахстану, Вірменії та ін., якщо він хоче щоб росіяни раз в 6 років схвалювали його самодержавство і щоб свої силовики не вдавили його, як "слабака". До речі, багато чекістів вкрай незадоволені, що Путін затягує питання і з Україною і, тим більше з Лукашенком.

Тому Путін просто зобов'язаний перемагати в Сирії, анексувати території, погрожувати Заходу і т.д. Країна така. Унікальна.

Після демонстрації сили біля кордонів України, коли росіяни побачили страх у європейців і українців, рейтинг Путіна знову злетів, а на протести за Навального майже ніхто не вийшов. З горя Льоша припинив голодування. І правильно! Марна це справа - голодувати в Росії.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти