Є безліч видів механічних пошкоджень, які наносяться в період життя дерева ‒ особливо ті, які не були вчасно зафарбовані або замазані. Це можуть бути, наприклад, розломи дерева, які виникають в результаті відходження скелетних гілок під гострим кутом; травми після неправильної обрізки (якщо зрізають гілку із залишенням пенька) ‒ в результаті виходять пошкодження, задираки кори, морозобої.
Як закрити дупло в дереві
У міру відмирання верхнього шару клітин рани відкривається доступ до деревини. Під впливом вологи вона розмокає і служить хорошим субстратом для розмноження мікроорганізмів, які беруть участь в подальшому руйнуванні набагато глибших шарів.
Якщо вас зацікавила тема дерев, рекомендуємо прочитати наш матеріал: "Які дерева не можна садити на садовій ділянці: народні прикмети для дачників".
Дупло - справжня родова хвороба плодових дерев. Справа в тому, що дуплисті дерева відрізняються слабким ростом і плодоношенням, втрачають міцність стовбура і можуть зламатися під вагою врожаю або від сильного вітру.
Глибокі дупла невеликого діаметра можна забити дерев'яною пробкою і зверху покрити садової замазкою.
Також дуже важливо запобігти потраплянню вологи в дупло і по-максимуму зменшити гнильні процеси деревини. Лікування дупла в даному випадку можна провести поступово, в два етапи. Потім варто зачистити від відмерлої деревини порожнину дупла, а потім - продезінфікувати фунгіцидом.
Далі варто ізолювати дупло від попадання опадів ‒ наприклад, за допомогою поліетилену або руберойду. А заповнення і пломбування, власне, дупла перенести на осінь.
Закладення дупла монтажною піною
Монтажна піна - досить універсальна річ, яка дуже часто використовується для того, щоб закладати різні щілини і отворів. Вона добре підійде і для того, щоб пломбу перемістити і в дупло дерева.
Стандартно процедуру проводять так:
- очистити місце пошкодження;
- краї зачистити і обробити садовим варом;
- залити монтажною піною і почекати, поки не засохне;
- коли піна затвердіє, то її краю потрібно зрізати і замазати фарбою.
Як закрити дупло глиною
За допомогою глини можна досить просто замазати пошкодження дерева. Крім того, в суміш добре б додати трохи оліфи і гною. Також важливо розрахувати правильно консистенцію і не зробити її склад занадто густим ‒ для того, щоб не з'явилися тріщини. А вже після замазування потрібно докласти марлевий обріз ‒ до повного висихання, щоб не з'являлися тріщини. Після остаточного висихання потрібно замазати садовим варом і фарбою.
Інші новини:
- Незаперечна користь: навіщо в СРСР білили бордюри і дерева
- Чому на груші чорніють і сохнуть листя: 2 правила порятунку дерева
- Де поставити доларове дерево в квартирі для залучення багатства
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред