
Ви дізнаєтеся:
- Чи можна фотографувати памʼятники на кладовищі
- Чи дозволяє церква робити фото на цвинтарі
Віднині майже кожен телефон оздоблений хорошою камерою, тож знімки роблять усі й усюди. У тому числі не оминають своєю увагою памʼятники родичів. Главред вирішив зʼясував, чи можна робити фото на кладовищі та що про це кажуть забобони.
У народі заведено вважати, що кладовище - це містичне і енергетично сильне місце, тому зйомка, за словами наших предків, на цвинтарі порушує особливу атмосферу.
Інші ж вірять, що фотографії можуть притягнути до живих людей енергетику смерті, спричиняючи хвороби або нещастя.
Деякі забобони застерігають, що особливо не можна фотографувати дітей, адже їхня душа ще не захищена від впливу потойбічних сил.
Також не рекомендується фотографувати чужі памʼятники, щоб не потривожити покійних і не викликати на себе їхній гнів.
Водночас священник Православної церкви України Олексій Філюк відповів, що прямої заборони на те, щоб робити фото на кладовищі немає.
"Фотографуватися можна самим і робити фото памʼятників. Гріха в тім немає, то питання індивідуальне: "Хочете фотографуйтеся", - сказав Філюк.
Він додає, що трапляються випадки, коли родичі перебувають за кордоном, але замовляють памʼятник для близької людини. Вони хочуть побачити, як усе виглядає, тому просять зробити фото - і в цьому немає нічого поганого.
Чи можна робити фото на кладовищі - дивіться відео:
Читайте також:
- Чи можна свистіти вдома: священник розставив всі крапки над "і"
- Чи можна дитині святкувати 9 років – відповідь священника
- Чи можна в церкві запалювати свічку від іншої свічки: священник відповів
Хто такий Олексій Філюк
Олексій Петрович Філюк - український священник, громадський активіст, волонтер і блогер. Настоятель храмів Православної церкви України в селах Шушківці та Білозірка на Тернопільщині. Окрім духовної діяльності, отець Олексій займається благодійністю та волонтерством. Виховує трьох усиновлених дітей та активно підтримує Збройні сили України, зокрема, організовуючи збори коштів на дрони. Отець Олексій також веде власний YouTube-канал, де ділиться християнськими піснями та проповідями.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред