Українська культура носить у собі багатовікову спадщину, яка виявляється не лише в мові, музиці та народних звичаях, але й у неперевершеному розмаїтті страв, які захоплюють своєю смаковою палітрою. Відомий блогер та популяризатор української мови Андрій Шимановський розповів про автентичні українські страви, які згадувались в "Енеїді" Івана Котляревського.
"Радянська влада добряче понищила українську автентичну кухню і нав'язала геть інше: вінегрет, оселедець під шубою, олів'є… Люди так звикли, що забули своє. А я пригадаю", - розповів Шимановський у своєму Instagram.
Як зазначив популяризатор мови, у нашій кухні є така страва як катАнка – це українська альтернатива кускусу.
Окрім того, смажена свинина, яку тушкують з буряком у буряковому квасі, називається шпУндрою.
ЛемІшка – страва з густо запареного борошна. А шУлики – це коржики з прісного тіста, политі медом з розтертим маком. Також в українській автентичній кухні є така страва як мандрикИ – це сирні пляцки.
Ба більше, у нашій кухні є фантастична настоянка з груш, яка називається дУлівкою.
Також Шимановський розповів про цікаве автентичне слово, про яке багато хто не знає, – кав'яр. В Україні так називають ікру.
Насамкінець популяризатор мови зачитав уривок із "Енеїди" Котляревського, де згадується слово "кав'яр": "І зараз попросив до столу Латин Енеєвих бояр, пили горілку до ізволу і їли бублики, кав'яр".
Дивіться відео, в якому Андрій Шимановський розповідає про автентичну українську кухню:
Хто такий Андрій Шимановський
Андрій Шимановський – TikTok-блогер та популяризатор української мови. У своїх відео хлопець розповідає про правильні наголоси, українські відповідники до русизмів та співає пісні-скоромовки. Його тематичні відео в соцмережах збирають мільйони переглядів.
Нагадаємо, нещодавно популяризатор української мови Андрій Шимановський розповів про автентичні українські слова, які почали зникати у 30-х роках минулого століття. Зокрема, Шимановський розповів, як українською назвати штопор.
Також Шимановський розповідав, як українською правильно назвати "шалфєй". Також популяризатор мови звернув увагу на те, що українці неправильно наголошують слово "квіточки".
Вас може зацікавити:
- Нереально здогадатися: який колір українською називається "кармазиновий"
- Як українською можна назвати лелеку: Авраменко озвучив аж 5 синонімів
- "Обезжирене молоко" – неправильно: Авраменко розповів, як треба казати
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред