StarsМода та красаГороскопРецептиПрикметиЗдоров'яПривітанняКіно та серіалиШоуЛайфхакиСонникЖиттяСвятаСад і город

Церковне свято 6 вересня: що заборонено робити на Михайлове чудо

5 вересня 2024, 14:05оновлено 9 вересня, 12:22
1494
Що не можна робити у церковні свята - Главред поділився цікавою інформацію про релігійне свято, яке відзначають 6 вересня.
Церковне свято 6 вересня: що заборонено робити на Михайлове чудо
Що не можна робити 6 вересня / колаж: Главред, фото: unsplash, pomisna.info

6 вересня відзначають свято, яке має важливе духовне значення для кожного: дізнайтесь, яке церковне свято, має свої особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватись.

Вас також зацікавить матеріал: Гороскоп на сьогодні 6 вересня: Терезам діятимуть на нерви, Близнюкам - щаслива ніч.

Дізнайтеся, що дозволено і категорично заборонено робити у день чуда Архістратига Михаїла в Хонех.

відео дня

Які свята 6 вересня

В Україні та світі 6 вересня відзначають такі свята:

  • День адміністратора центру надання адміністративних послуг в Україні
  • День боротьби з прокрастинацією
  • День читання книг

Церковне свято 6 вересня

За новим церковним календарем, 6 вересня в Україні відзначають день спогаду чуда Архістратига Михаїла в Хонех, в народі називають це свято Михайлове чудо.

Для вірян це одне із найвідоміших церковних неперехідних свят, яке відзначається щороку 6 вересня. У цей день люди вшановують архангела Михаїла. Відомо, що у християнстві Архангел Михаїл - це найшанованіший із небесних духів. Його вважають ватажком небесного воїнства, переможцем диявола і героєм безлічі історій.

Також відомо, що Архангела Михаїла кілька разів згадують у Біблії, він - єдиний, хто названий на ім'я і згадується також у пророцтві про Страшний Суд. На іконах Михаїла зображують як крилатого молодого чоловіка в обладунках з мечем або списом.

Спогад про чудо в Хонесі - це і є свято, яке називають Михайлове чудо. За легендою святий, який умів зцілювати людей, допоміг хворій дівчинці здобути голос. Одного разу Михаїл з'явився уві сні до її батька, Архипа, і сказав, що донька набуде дару мови, якщо вип'є воду з цілющого джерела, і вказав місце, де його потрібно шукати. Чоловік узяв доньку і вирушив у дорогу. Чудо справді сталося: дівчинка випила трохи води і заговорила.

Реформа церковного календаря в Україні

Реформа церковного календаря в Україні — процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.

Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері "російського світу". Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.

Що не можна робити 6 вересня

  • Вважається, що у Михайлів день заборонено працювати фізично, прибирати, прати, вишивати та в'язати.
  • Наші предки вважали, що на Михайлове чудо заборонено мити голову, адже так можна було, нібито "змити розум".
  • Також цього дня не варто грішити, адже існує ризик, що святий може розізлитись і покарати вас.

День Ангела 6 вересня

6 вересня свої іменини відзначають власники таких імен як Андрій, Всеволод, Давид, Денис, Дмитро, Іван, Кирило, Костянтин, Макар, Михайло.

Більше цікавих новин:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти