StarsМода та красаГороскопРецептиПрикметиЗдоров'яПривітанняКіно та серіалиШоуЛайфхакиСонникСвята

Коли День Хрещення Русі 2021: дата і історія свята

Як Володимир обирав релігію для Київської Русі і чому відмовив мусульманам

Коли Хрещення Русі в Україні
Коли Хрещення Русі в Україні / molbuk.ua

28 липня християни відзначають 1033-й рік з Дня Хрещення Руси-України. У цей день також вшановують пам'ять рівноапостольного князя Володимира - хрестителя Русі. Влаштовуються хресні ходи, богослужіння і масові гуляння.

Детальніше про ім'я Володимир, його щасливі дні і сумісності і талісмани, читайте в нашому матеріалі: Значення імені Володимир: доля, характер і сумісність з іншими іменами.

Привітати Володимирів з днем янгола можна за допомогою красивих віршів або коротких смс. Поздоровлення і красиві листівки до свята в нашому матеріалі: День ангела Володимира: теплі привітання і красиві листівки до іменин.

День Хрещення Русі: історія свята

Перша згадка про хрещення Руси-України датується 988 роком. Саме тоді християнство згадується як основна релігія, яка поступово замінювала язичництво. Згідно з легендою, князь Володимир скликав послів різних країн, щоб вони розповіли йому про переваги релігій в інших державах. Також він направив своїх наближених подивитися, як відбуваються богослужіння.

Юдейська релігія не припала до душі князю, він вважав, що Господь розгнівався на євреїв і позбавив їх батьківщини. Мусульманам сказав: "Руси є веселіє піті, не можемо без того побути ". Існує думка, що саме відгуки посланців про богослужіння у Візантії стали вирішальними при виборі Володимиром нової релігії.

Князь Володимир, щоб показати приклад своїм підданим, для початку хрестився сам. Хрещення правителя відбувалося під Херсонесом (нинішня Корсунь). За кілька років до хрещення Володимира, хрестилася його бабуся - княгиня Ольга.

Володимир сприяв поширенню християнства на Русі. Він зводив нові міста і церкви. Прийняття християнства сприяло зміцненню зв'язків між окремими землями Київської Русі з європейськими країнами.

читайте такожПравославний календар на серпень 2021: день Іллі, Успенський піст і Яблучний Спас

Прикмети і молитви в День Хрещення Русі

28 липня діє багато різних народних прикмет.

  • Якщо в цей день працювати - вночі не минути кошмарів.
  • Липа пожовкла - до пізньої осені. Якщо інші дерева стали жовтими раніше липи - рання осінь.
  • Якщо з ранку пройшов дощ, значить далі буде сонце.
  • Гучний грім - до дощу.
  • Коники в полі голосно стрекочуть - до спеки.
  • Вечірній туман провісник дощу.

Молитва Володимиру

"Про великий угодника Божий, Рівноапостольний княже Володимирі! Зглянься на немочі наші і умоли Премилосердаго Царя Нєбєснаго, хай не прогнівається на ни зело і так не погубить нас з беззаконьми нашими, але так помилує і спасе нас по милості Своїй, так всадить в серця наша покаяння і рятівний страх Божий, нехай просвітить Своєю благодаттю розум наш, во еже оставити нам стежки злочестивість і на шлях спасіння обратитися, неухильно ж заповіді Божого творити і устави Святої Церкви соблюдати. Молі, благосерде, Чоловіколюбця Бога, нехай явить нам велику милість Свою: нехай позбавить нас від смертоносних хвороб і від усякого зла, нехай збереже і врятує рабів Божих (Імена) від усіх підступів і наклепів ворожих і так всі ми сподобимося з тобою вічного блаженства, хваляще і звеличує Бога на віки віків".

Реклама
Підтримайте Главред

Последние новости

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти