На календарі початок серпня, а значить настає сезон солодких кавунів і динь. Але при покупці цих ласощів вчені закликають бути дуже уважними, адже високий вміст нітратів у кавунах може привести до серйозних проблем зі здоров'ям.
Про це пише Expres.online.
Є помилкова думка, що якщо пізніше купити ягоду, тим нижчим є ризик того, що в ній будуть нітрати. Але як виявляється, що це зовсім не так. А все тому що це залежить від сумлінності самого виробника. Буває так, що вони до останнього продовжують колоти в кавуни нітрати, аби вони швидше дозрівали.
Так, доктор сільськогосподарських наук Оксана Сергієнко, завідувачка відділом Інституту овочівництва і баштанництва НААНУ, каже, що поява баштанних в липні на ринках - норма. Річ у тому, що зараз у нас активно вирощують ранньостиглі гібриди баштанних. А їхній вегетаційний період від 65 до 80 діб, тому вони дозрівають вже до середини літа.
читайте такожЛітній манікюр: у моді кавуни на нігтях, кокоси і неоновий манікюр – фото
Крім того вчені попереджають, що максимальна кількість нітратів в одному кавуні є 60 мл на 1 кг. Якщо ця норма значно перевищена, тоді є великий ризик того, що буде загроза для здоров'я людини.
Для того щоб убезпечити себе перед покупкою можна попросити сертифікат якості на продукцію. Там має бути вказано, якщо виробник використовує нітрати.
При тому, що якщо у людини буде пересичення нітратами, то у неї відразу ж можуть з'явитися неприємні симптоми - це біль в животі та здуття, нудота і запаморочення. Потрібно терміново в такому випадку звернутися до лікаря.
Раніше відомий фітнес-тренер Марина Боржемська пояснила, як правильно вживати фрукти для ефективного схуднення. Є розряд солодких фруктів (хурма, диня, кавун), які краще взагалі є окремо від усього, в такому випадку їх доцільніше брати на перший перекус, тобто між двома основними прийомами їжі.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред