StarsМода та красаГороскопРецептиПрикметиЗдоров'яПривітанняКіно та серіалиШоуЛайфхакиСонникЖиттяСвятаСад і город

Бджолиний пилок: 3 наукових підтвердження користі продукту

17 грудня 2020, 20:23
624
У бджолиному пилку є кілька видів цінних поживних речовин.
1608229362-6820.jpg
У бджолиному пилку є кілька видів цінних поживних речовин / Pixabay

Бджолиний пилок став популярним продуктом в альтернативній медицині. Однак, хоча бджолиний пилок має деякі переваги для здоров'я, більшість заяв про його користь ще належить науково довести.

Ось що вам потрібно знати про споживання бджолиного пилку.

Що таке бджолиний пилок?

Бджолиний пилок-це квітковий пилок, який бджоли збирають і змішують зі слиною. Пилок переноситься у вулик через задні лапи бджоли, упаковується в стільники, покривається сумішшю воску і меду і використовується в якості джерела поживних речовин для бджіл і личинок.

читайте такожПрополіс: корисні властивості і профілактика раку

Хоча поживний склад бджолиного пилку варіюється в залежності від того, де вона була зібрана, зазвичай це багатий поживними речовинами корм, що містить:

  • Вітамін
  • Мінерал
  • Білки
  • Антиоксидант
  • Фермент
  • Амінокислота

Його можна знайти в продуктових магазинах, на фермерських ринках або купити безпосередньо у бджолярів.

Ума Найду, доктор медичних наук, дієтолог і директор психіатрії з питань харчування і способу життя в Массачусетській лікарні загального профілю, вважає, що бджолиний пилок може бути корисною добавкою для людей, які хочуть додати більше поживних речовин в свій раціон.

"У бджолиному пилку є кілька видів цінних поживних речовин і вітамінів, - каже Найду, - і якщо у вас немає алергії, додавання поживних речовин в їжу завжди є гарною ідеєю".

Як і багато речовин рослинного походження, дослідження лікувальної цінності бджолиного пилку обмежені, і необхідні додаткові дослідження, щоб визначити, як її найкраще використовувати.

"В даний час дійсно не так багато досліджень про користь бджолиного пилку для здоров'я, особливо на людях. Більшість досліджень проводилося на тваринах. Це не обов'язково означає, що бджолиний пилок не приносить користі для здоров'я, це просто означає, що у нас немає тонни досліджень, щоб остаточно сказати нам, в чому саме полягають ці переваги", - говорить Тамар Самуельс, дієтолог і співзасновник Culina Health, консультаційної служби з харчування, що базується в Нью-Йорку.

Ось три підтверджених наукою користі бджолиного пилку для здоров'я:

1. Бджолиний пилок може полегшити симптоми менопаузи

Бджолиний пилок зменшує симптоми менопаузи завдяки своїм антигормональним ефектам і здатності пригнічувати вироблення естрогену.

У невеликому дослідженні 2005 року вчені виявили, що трав'яна добавка з екстрактів пилку полегшує симптоми менопаузи, особливо припливи.

Жінкам в період менопаузи випадковим чином давали добавку або плацебо і просили оцінити симптоми менопаузи протягом трьох місяців.

Наприкінці дослідження 65% жінок, які отримували добавки з пилком, повідомили про зменшення кількості припливів у порівнянні з 38% у групі плацебо.

2. Бджолиний пилок має антиоксидантні та протизапальні властивості

Бджолиний пилок від природи багатий антиоксидантами та має протизапальні властивості, які можуть допомогти запобігти хронічним захворюванням, таким як серцево-судинні захворювання та хвороба Альцгеймера.

"Запалення є частиною реакції нашої імунної системи на будь-який збиток, завданий нашим клітинам, і з часом хронічне запалення може завдати серйозної шкоди нашому здоров'ю, включаючи підвищення ризику хронічних захворювань, аутоімунних захворювань, неврологічних захворювань і навіть раку", - говорить Самуельс.

Чому антиоксиданти так важливі для вашого здоров'я в цілому?

Тим часом, антиоксиданти допомагають боротися з окислювальним стресом, який виникає, коли в організмі занадто багато вільних радикалів. Вільні радикали виникають як в результаті природних процесів в організмі, таких як метаболізм, так і з зовнішніх джерел, таких як забруднення.

"Якщо вільні радикали залишити самі по собі, вони можуть привести до різних захворювань. Так що завжди корисно додавати в їжу антиоксиданти", - говорить Найду.

3. Бджолиний пилок має протигрибкові та антимікробні властивості

Бджолиний пилок також має протигрибкові та антимікробні властивості, що означає, що він може пригнічувати ріст грибкових та бактеріальних спалахів.

Дослідження 2010 року показало, що бджолиний пилок може пригнічувати ріст грибкових штамів, стійких до флуконазолу, популярного протигрибкового препарату, що використовується для лікування дріжджових інфекцій.

Хоча антимікробні властивості пилку різняться залежно від видів рослин, з яких вони походять, дослідження 2012 року показало, що екстракт пилку макової бджоли має протимікробну дію проти Staphylococcus aureus, бактерій, відповідальних за стафілококові інфекції.

"Протигрибкові та антимікробні властивості допомагають нашій імунній системі боротися з інфекціями, що, в свою чергу, зменшує запалення, пошкодження тканин і поширення хвороб", - говорить Семюелс.

Мед
Майже всі заяви про користь бджолиного пилку для здоров'я вимагають додаткових доказів / Pixabay

Недоведені твердження про користь бджолиного пилку для здоров'я

Майже всі заяви про користь бджолиного пилку для здоров'я вимагають додаткових доказів, але одні більше, ніж інші. До них відносяться твердження про те, що бджолиний пилок може:

  • Зменшують затвердіння артерій (атеросклероз)
  • Знижує холестерин
  • Поліпшити обмін речовин
  • Підвищення сексуальної витривалості
  • Зменшити депресію
  • Підвищують рівень гормонів

Деякі з цих тверджень були помічені в дослідженнях на тваринах, але це не означає, що те ж саме вірно і для людей.

Кому слід уникати бджолиного пилку?

"Перорально бджолиний пилок, мабуть, добре переноситься більшістю людей. Можливі алергічні реакції є найбільш серйозною проблемою для безпеки", - говорить Найду.

Ознаки того, що у вас може бути алергічні реакції включають:

  • Свербіж
  • Припухлість
  • Задишка
  • Легковажність
  • Анафілаксія

Крім того, вагітним жінкам слід уникати бджолиного пилку, так як вона може стимулювати скорочення матки.

Бджолиний пилок також може посилити дію розріджує кров варфарину (кумадіна). Таким чином, ви не повинні приймати бджолиний пилок з цим ліками, так як це збільшує ризик синців або кровотечі.

Як додати бджолиний пилок в свій раціон

Оскільки бджолиний пилок практично не вивчається, наукових даних для визначення правильного дозування недостатньо. Тому перед її використанням вам слід проконсультуватися з фармацевтом або лікарем.

Бджолиний пилок можна додавати в коктейлі, посипати салати і боули, а також змішувати з такими продуктами, як йогурт або морозиво.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти