Гриби бувають різних форм, розмірів і кольорів. Ті, які не токсичні, виявляються цілком корисними і смачними.
Протягом багатьох років вони використовувалися через їх унікальну здатність додавати аромат в кухні багатьох культур. Хоча насправді це гриби, для приготування їжі гриби відносяться до категорії овочів. Гриби дозволяють додати зайвого смаку без натрію і жиру, пише Healthline.
Отруйні гриби складно ідентифікувати в дикій природі, тому завжди слід купувати їх в надійному продуктовому магазині або на ринку. Найбільш поширені типи, які можна знайти в продуктових магазинах:
- шиітаке
- портобелло
- кримин
- білий гриб
- устриця
- энокибук
Кожен з них має унікальний зовнішній вигляд і смак.
Вибираючи гриби, переконайтеся, що вони щільні, не вологі на дотик і на них немає цвілі. Їх можна зберігати в паперовому пакеті в холодильнику близько п'яти днів. Видаліть бруд щіткою і злегка промийте їх, коли будете готові до використання.
Харчова цінність грибів
Ви не помилитеся з грибами. Вони знежирені, містять мало натрію, низькокалорійні і не містять холестерину.
Вони також багаті клітковиною, вітамінами і мінералами. Харчова цінність залежить від виду грибів. Але в цілому вони є хорошим джерелом наступних поживних речовин.
Антиоксидант
Антиоксиданти допомагають захистити організм від пошкодження вільними радикалами, які можуть викликати такі захворювання, як серцеві захворювання і рак. Вони також захищають вас від пошкоджень, викликаних старінням, і зміцнюють вашу імунну систему. Гриби багаті антиоксидантом-селеном. Фактично, вони є найкращим джерелом мінералу в асортименті продукції.
Бета-глюкан
Бета-глюкан-це форма розчинних харчових волокон, які тісно пов'язані з підвищенням рівня холестерину і зміцненням здоров'я серця. Він також може допомогти вашому організму регулювати рівень цукру в крові, знижуючи ризик діабету 2 типу. Вважається, що гливи і гриби шиітаке містять найбільш ефективні бета-глюкани.
Вітаміни групи В багаті вітаміном B: рибофлавіном, ніацином і пантотеновою кислотою. Комбінація допомагає захистити здоров'я серця. Рибофлавін корисний для червоних кров'яних тілець. Ніацин корисний для травної системи і для підтримки здоров'я шкіри. Пантотенова кислота корисна для нервової системи і допомагає організму виробляти необхідні гормони.
Мідь
Мідь допомагає організму виробляти червоні кров'яні тільця, які використовуються для доставки кисню по всьому тілу. Мінерал також важливий для інших процесів в організмі, таких як підтримка здоров'я кісток і нервів. Навіть після приготування 1 чашка грибів може забезпечити близько однієї третини рекомендованого денного кількості міді.
Калій
Калій надзвичайно важливий для роботи серця, м'язів і нервів. У 2/3 склянки приготованих грибів портобелло приблизно стільки ж калію, скільки в банані середнього розміру.
Як їсти гриби
Гриби неймовірно універсальні. Ви можете приготувати їх різними способами і поєднувати з безліччю різних інгредієнтів. Наріжте їх сирими і киньте в салат, смажте на грилі, тушкуйте або запікайте. Додавайте їх в супи, бутерброди, роли, запіканки і страви італійської кухні. Гриби підходять як гарнір або як основне блюдо для вегетаріанців. Гриби портобелло часто подають як "гамбургери" або" стейки " через їх м'ясистої текстури.
Спробуйте різні способи приготування грибів за допомогою цих корисних рецептів.
Якщо зараз ви не їсте багато грибів, їх безумовно варто вивчити. Поекспериментуйте з різними рецептами і додавайте в свої страви додаткові поживні речовини.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред