Запровадження жорсткого карантину в Україні не призведе до різкого падіння гривні, яке фіксувалося в березні. Тоді причиною девальвації стала паніка нерезидентів, які в терміновому порядку намагалися вивести свої гроші з країни.
З таким прогнозом виступив директор департаменту відкритих ринків Нацбанку Олексій Лупін у четвер, 18 листопада, під час XIX щорічного форуму фінансових директорів України, повідомляє видання Гроші.
За його словами, цього разу - у випадку посилення карантинних заходів в країні - Україна не зітштовхнеться з суттєвим падінням гривні.
"Ми не очікуємо повторення березневих подій на валютному ринку, тому що в березні це було щось нове, була паніка по всьому світу, і ніхто не розумів, що робити", - запевнив Лупін, додавши, що іноземні інвестори в терміновому порядку намагалися вивести грошові кошти з України.читайте такожДолар по 40: експерт пояснив неминучість обвалу гривні
Підкреслюється, що наприкінці третього кварталу 2020 року курс гривні до долара в порівнянні з показниками другого кварталу знизився на 6%. З початку поточного року національна валюта подешевшала майже на 20%.
Як карантин вплине на економіку України
- У Міжнародному валютному фонді влітку заявляли, що економіка України буде кілька років відновлюватися після спаду, спровокованого епідемією COVID-19. За прогнозами Фонду, країна досягне докризових показників не раніше 2023-2024 років.
- У Нацбанку попереджали про небезпеку запровадження жорсткого карантину на території України і підкреслювали, що такі обмеження можуть призвести до катастрофи національної економіки.
Карантин в Україні
- Кабінет Міністрів України 11 листопада ухвалив рішення про запровадження карантину вихідного дня. По суботах і неділях протягом як мінімум 2 тижнів на території країни не працюватимуть розважальні заклади та сфера громадського харчування.
- Як вважають експерти, карантин вихідного дня не дасть результатів - на Україну через кілька тижнів можуть очікувати жорсткі карантинні заходи.
- Глава МОЗ Максим Степанов припустив, що карантин в Україні триватиме до квітня 2021 року.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред