
Ви дізнаєтеся:
- Чому українцям можуть заблокувати рахунки в банках
- Хто в зоні ризику
Українцям, які виїхали за кордон можуть заблокувати банківські рахунки. Це стосується тих, хто має заборгованість за комунальні послуги. З таким попередженням виступила начальниця управління правового забезпечення продажу СП "Енергозбут" КП "Київтеплоенерго" Інна Кучук в ефірі телеканалу Новини.LIVE.
"Всі санкції, які застосовуються до жителів України, застосовуються і до людей, які виїхали за її межі. Тобто арешт рахунків також буде застосовуватися", – сказала Кучук.
За її словами, багато людей звертаються до "Київтеплоенерго" вже після того, як в них арештували рахунки – коли вони не можуть розплатитися картками. Однак після рішення суду комунальники вже не можуть змінити. Тому українцям, які мають борги, радять діяти ще до того, як суд ухвалить рішення.
"Після винесення рішення суду затвердження мирової угоди можливо лише через виконавчу службу. Багато людей вважають, що вони напишуть заяву, ми укладаємо мирову угоду і до виконавчої служби не потрапляє їхня справа. Це не так", — запевняє Кучук.
Як відбувається процедура стягнення заборгованості
Кучук пояснила, що рішення суду обов'язкове до виконання, а тому змінити його підприємство не може. Тож справа в будь-якому випадку потрапить до виконавчої служби. Саме до неї постачальник послуг надалі подає заяву та мирову угоду.
Після цього виконавець йде до суду, щоб затвердити мирову угоду, відкрити виконавче провадження, арештувати рахунки і, якщо встигне, стягнути наявний борг.

Українці за кордоном - останні новини
Нагадаємо, адміністрація президента США Дональда Трампа планує витратити 250 мільйонів доларів, призначених для іноземної допомоги, на "добровільну депортацію" іноземців. Йдеться про 200 тисяч українців.
Напередодні стало відомо, що українські біженці з роками втрачають бажання повертатися в Україну навіть після закінчення війни в майбутньому. Тривожні тенденції фіксує нове опитування, проведене в Польщі.
Нагадаємо, Главред писав, що із травня 2025 року українські біженці в Естонії більше не зможуть отримувати допомогу на оплату оренди житла та перекази. Першим це нововведення торкнеться мешканців Таллінна, а згодом — й інших міст країни.
Інші новини:
- Гривня "відвойовує" позиції у долара: скільки буде коштувати валюта 21 травня
- В Україні прийняли рішення щодо пенсій на 10 млрд грн - кого торкнуться зміни
- Подорожчання не уникнути: у чому причина стрибка цін на популярний вид м’яса
Які країни ЄС обирають українські біженці?
За інформацією Євростату, найпопулярнішими напрямками для українських біженців стали:
- Німеччина.
- Польща.
- Чехія.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред