Чому мешканці Прип’яті не знали, що таке дефіцит: невідомі сторінки життя міста

30 червня 2025, 21:40
170
Як будували Прип’ять і чому місто стало центром атомної енергетики в Радянському Союзі.
Припять
Прип’ять вважали одним із наймолодших і найперспективніших міст Радянського Союзу / Колаж: Главред, фото: скріншот youtube.com

Ви дізнаєтесь:

  • Як будували Прип’ять і що робило її особливою серед інших міст СРСР
  • Чому Прип’ять називали містом троянд і що приховували її вулиці
  • Яким було життя мешканців до трагедії 1986 року

Місто Прип’ять було засноване 4 лютого 1970 року, а статус міста отримало у 1979 році. Головною причиною його створення стало будівництво однієї з найбільших атомних електростанцій у Європі — Чорнобильської АЕС.

відео дня

Главред вирішив розповісти про історію цього унікального міста, яке стало прикладом радянського міського планування та індустріального розвитку.

Як зазначається у відео на YouTube-каналі "Про Україну", електростанція розташовувалася всього за 3 кілометри від Прип’яті, і саме вона стала основним містоутворювальним підприємством.

Вам також може бути цікаво: США не могли висадитись на Місяць без українця з Полтави - історик розкрив секрет.

Автор наголошує, що Прип’ять була дев’ятим атомним містом у Радянському Союзі. Тут проживало понад 25 національностей, а населення міста планували до 88 тисяч мешканців.

Жителі міста пишалися тим, що жили в одному з наймолодших і найперспективніших міст СРСР. Щороку сюди приїжджали молоді спеціалісти, яких забезпечували роботою на заводі "Юпітер", що спеціалізувався на виробництві електронної техніки.

Зручне розміщення житлових зон, просторі вулиці та добре налагоджена транспортна інфраструктура створювали комфортне середовище для життя.

Прип’ять була чистим і доглянутим містом з продуманим плануванням. Жителі часто називали його "містом троянд" через численні клумби з квітами.

Вночі місто сяяло різнокольоровими вогнями, а на його вулицях постійно зростали нові адміністративні будівлі, кінотеатри, магазини, дитсадки та школи. Більше сотні багатоповерхівок забезпечували житлом молоді сім’ї.

Особливістю Прип’яті було найкраще в Радянському Союзі постачання товарів, тому мешканці не знали, що таке дефіцит. Престижна робота та високі зарплати приваблювали спеціалістів з усієї України.

Після роботи люди активно відпочивали: ходили на човни, влаштовували танці, відвідували дискотеки і будували плани на майбутнє.

Все це було характерно для життя в Прип’яті до трагічного 26 квітня 1986 року.

Більше подробиць про життя міста до катастрофи дивіться у відео на каналі "Про Україну"

Читайте також:

Що відомо про ютуб-канал "Про Україну"

Канал присвячений Україні та пізнавальним фактам про країну. Тут можна знайти цікаву і корисну інформацію про історію, культуру та сучасне життя України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти