Військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов вважає, що конфлікт за Нагірний Карабах між Азербайджаном та Вірменією триватиме вічно.
Вірменія ніколи не змириться з поразкою, оскільки конфлікт не завершено, а настало чергове перемир'я, розповів експерт на чаті в Главреді.
За його словами, конфлікт триватиме нескінченно, поки це питання не вирішиться за столом прямих переговорів, відкинувши всі амбіції.
"...Однак це ідеальний варіант, якого у житті практично ніколи не буває", – сказав співрозмовник.
Жданов додав, що після поразки у Вірменії є мета – відновити свою армію, сформувати ударне угруповання та повернути Карабах.
"Цю бомбу заклала ще у 1922 році Рада народних комісарів, яка ділила кордони. До речі, за первинним варіантом розділу Нагірний Карабах відходив Вірменії, але потім чомусь було прийнято рішення залишити його у складі Азербайджану. Навіть попри те, що багато районів Карабаху – це райони компактного проживання етнічних вірмен...", – зазначив експерт.
На його думку, радянська влада думала, що якщо місця компактного проживання вірмен закріпити за Азербайджаном, то тим самим вона дасть старт дружбі народів та змішанню крові – ніхто не думав про етнічну та національну приналежність чи про те, що вірмени – християни, а азербайджанці – мусульмани.
"Тому на сьогоднішній досягнуто всього лише перемир'я, яке відновило статус-кво до початку конфлікту та повернуло кордони, які були у 1991 році, на момент розвалу Радянського Союзу", – підкреслив полковник запасу.
читайте такожВійна за Нагірний Карабах: генерал назвав головну причину поразки ВірменіїСпіврозмовник додав, що на першому етапі протистояння виграла Вірменія, оскільки Азербайджан не був готовий захищати Карабах.
"...війна, яку вела Вірменія тоді, була не найсправедливіша: там був і геноцид, і етнічні чистки", – зазначив Жданов.
Експерт вважає, що азербайджанська сторона зробила висновки, і у неї протягом десятиліть залишалася мета – повернути Нагірний Карабах.
"...Алієв (президент Азербайджану Ільхам Алієв – Ред.) зрозумів, що 30 років переговорів ні до чого не привели, а тому прийняв рішення повертати Карабах військовим шляхом", – заявив співрозмовник.
- Нагадаємо, війна за Карабах у черговий раз загострилася вранці 27 вересня. Азербайджанська та вірменська сторони звинуватили один одного у провокаціях, зав'язалися бойові дії.
- Росія захотіла стати посередником у врегулюванні конфлікту. Вірменія та Азербайджан домовилися про перемир'я, воно було зірвано практично відразу після вступу в силу.
- Пізніше – 9 листопада – Азербайджанська, Вірменська та російська сторони підписали угоду про встановлення миру в Нагірному Карабасі.
- Згідно з документом, Вірменії потрібно вивести війська з частини території Карабаху.
- Опозиція Вірменії сприйняла підписання документа як капітуляцію, її прихильники зажадали відставки прем'єра країни Нікола Пашиняна.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред