Канцлер Німеччини Ангела Меркель піде у відставку вже у 2021 році, а до цього їй вигідно не ухвалювати рішення щодо російського газопроводу Північний потік-2. Однак, новий консервативний уряд може визнати цей проєкт безглуздим.
Зараз Меркель, як пише видання Bloomberg, має вплив і на США, які виступають категорично проти проєкту, і на Росію. "І вона знає, що в якийсь відповідний момент новий консервативно-зелений уряд може оголосити очевидне: цей трубопровід ніколи не мав будуватися і ніколи не буде містити нічого, крім повітря", - зазначили у виданні.
Підкреслюється, що третина лівоцентристських партій Німеччини вимагають зупинки Північного потоку-2. Серед християнських демократів також є політики, які поділяють таку точку зору.
Меркель, як йдеться у статті, знає, що проєкт Північний потік-2 триватиме тільки до федеральних виборів у вересні.
Північний потік-2 - про що йшлося раніше:
- У вересні 2020 року після отруєння російського опозиційного політика Олексія Навального в ЗМІ Німеччини й серед політиків з'явилися заяви про те, що Берлін має відмовитися від участі у будівництві газопроводу Північний потік-2.
- 17 жовтня 2020 року глава МЗС Німеччини Хайко Маас заявив, що газопровід Північний потік-2 добудують до кінця, однак, коли саме, поки невідомо.
- 11 грудня 2020 року будівництво газопроводу Північний потік-2 було відновлено в економічній зоні Німеччини після річного періоду, пов'язаного із зупинкою робіт через санкції США.
- 5 лютого канцлер ФРН Ангела Меркель заявила, що Росії загрожують нові санкції з боку Німеччини через тюремний вирок опозиціонеру Олексію Навальному і висилки дипломатів Євросоюзу. Однак на будівництві газопроводу Північний потік-2 це ніяк не відіб'ється.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред